Kolejne decyzje ws. ŚDM w Krakowie

Kolejne decyzje ws. ŚDM w Krakowie
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Prace nad przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży w Polsce nabierają tempa. Z Papieską Radą ds. Świeckich spotkali się członkowie Komitetu Organizacyjnego z Krakowa. O przebiegu zakończonych rozmów mówi szef Sekretariatu Generalnego odpowiedzialnego za koordynację zadań, ks. Grzegorz Suchodolski.

- Spotkania Komitetu krakowskiego z Papieską Radą ds. Świeckich są już ostatnio bardzo częste i cykliczne. Odbywają się na przemian - jedno w Krakowie, jedno tutaj w Rzymie - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Suchodolski.

- Tym razem przylecieliśmy, żeby przede wszystkim rozmawiać o wyborze systemu rejestracyjnego. Dlaczego to jest takie ważne? Dlatego, że kwestia systemu rejestracji i związanego z nim systemu płatności za pakiety pielgrzyma była do tej pory zmorą ostatnich Światowych Dni Młodzieży, gdzie naprawdę wiele rzeczy nie funkcjonowało dobrze. Łatwo bowiem zebrać dane od grup, natomiast trudniej jest później tymi danymi zarządzić, żeby każdy miał w odpowiednim miejscu katechezę, w odpowiednim miejscu zakwaterowanie czy udział w innych wydarzeniach centralnych. Oczywiście omawialiśmy także wiele innych kwestii. Tak naprawdę jest to taki przegląd tego wszystkiego, co się dzieje dotychczas. Przedstawiliśmy Papieskiej Radzie nowy skład Komitetu i właściwie nowe obszary poszczególnych sekcji. Myślę, że czas, jak powiedział kard. Ryłko, teraz już rzeczywiście działa na naszą korzyść, bo widać ostatnio olbrzymie przyspieszenie prac Komitetu. Mamy nadzieję, że damy radę na rok 2016".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejne decyzje ws. ŚDM w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.