Kołobrzeg: tłumy na rekolekcjach o. Adama Szustaka

Kołobrzeg: tłumy na rekolekcjach o. Adama Szustaka
fot. Langusta na palmie / YouTube.com
KAI / ml

Setki wiernych - kołobrzeżan i wczasowiczów uczestniczyło 11 czerwca na rekolekcjach o. Adama Szustaka. Znany dominikański kaznodzieja mówił o miłości, a punktem wyjścia była opowieść ewangeliczna o uzdrowieniu teściowej Piotra. Nauki rekolekcyjne poprzedziła Msza św.

Rekolekcjonista zachęcał, by naśladować Jezusa i uczyć się od Niego, jak naprawiać wspólne relacje. Zdaniem o. Szustaka, Bóg pragnie doprowadzić do tego, aby człowiek nauczył się kochać i przebaczać. - Na szczęście jest coś takiego jak czyściec – mówił zakonnik, wyjaśniając, że bardzo ważne są modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Dominikanin mówił także o prawdzie, która wypowiadana bez miłości na pewno bliźniemu nie pomoże, a może nawet zabić.

O. Szustak opowiedział m.in. o przykrych doświadczeniach ze swojego życia. Mówił o mamie nadużywającej alkoholu i przyznał się, że przez to jej nienawidził. Prosił Boga o pomoc i ją otrzymał. Stanął po stronie swojej rodzicielki i zrozumiał dlaczego tak się dzieje. Nienawiść przerodziła się najpierw we współczucie, zrozumienie potem w miłość.

Rekolekcjonista wiele miejsca poświęcił na wyjaśnienie podstępnego działania szatana, który przede wszystkim dąży aby ludzi dzielić, skłócić, wprowadzać nienawiść. - Jeśli nie będzie miłości nie będzie nas. Jeśli jest miłość – jest życie, bez miłości życia nie ma – mówił o. Szustak.

DEON.PL POLECA

Po zakończeniu rekolekcji wiele osób udało się do zakrystii aby choć przez chwilę porozmawiać z o. Szustakiem, a niektórzy prosili o wspólne zdjęcie. O. Szustak udzielał każdemu kto do niego podszedł błogosławieństwa czyniąc znak krzyża na czole.

Dziś i jutro o. Adam Szustak będzie głosił rekolekcje w Dźwirzynie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

„Nasza wiara to nie jest byle co. To nie jest jakiś tam system wartości etycznych i obyczajów religijnych. Twoje życie może stać się ołtarzem Boga. Pozwól Mu tylko dokonać przemiany. Wstań i wejdź w Jego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kołobrzeg: tłumy na rekolekcjach o. Adama Szustaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.