Czas łaski

Czas łaski
Fot. ajlber/depositphotos.com
siostralucja.blog.deon.pl

Szaleje wojna. Wielu ludzi przezywa lęk, strach, smutek, złość, gniew , ból, żal, współczucie. Rodzi się w nas chęć pomagania, rozwija pragnienie modlitwy o pokój, postu.

W Ewangelii Jezus mówi ,,kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, weźmie swój krzyż i mnie naśladuje” (Mk 8, 34).

Iść za Jezusem! To główny mój cel nie tylko w Wielkim Poście. Iść a raczej biegnąć z pasją drogą wybraną: jedni w małżeństwie, drudzy w zakonie, kapłaństwie. Przez słowo ,,iść” rozumiem słowo Kochać.

Bardzo ważne jest w obecnym czasie pomagać, musi być jednak to pomaganie mądre. Jeśli pomagając żona na bardzo długo nie ma czasu dla swojego męża, zaniedbuje dzieci, a także swoje zdrowie i konieczny odpoczynek, to mówiąc za słowami św.  Pawła z listu do Koryntian: I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość prawdziwa zaczyna się najpierw  od siebie i najbliższych.

DEON.PL POLECA

Podobnie w zakonie. Jeśli cały  swój czas siostra zakonna poświęci tylko na aktywizm pomocy zaniedbując modlitwę, adorację, wspólnotę, na dłuższą metę nie pomoże nikomu w zbawieniu a tym bardziej sobie. Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie? (Łk 9, 25)

Podążajmy w tym Wielkim Poście wybraną Drogą z pasją. Pogłębiajmy mądrze miłość do Jezusa przez modlitwę i post, a także do drugiego człowieka przez jałmużnę. W obecnych czasach myślę, że wszyscy doświadczamy, jak tylko Ona się liczy, wszystko inne jest marnością.

Wpis pochodzi z bloga siostry Łucji.

Siostra Łucja Sowińska należy do Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Prowadzi bloga siostralucja.blog.deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.

Jak znaleźć miejsce we wspólnocie Kościoła?

W obliczu rozmaitych problemów, z...

Skomentuj artykuł

Czas łaski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.