Komisja Episkopatu ds. Misji: z powodu pandemii nie odbędzie się Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy

Komisja Episkopatu ds. Misji: z powodu pandemii nie odbędzie się Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy
(fot. cathopic.com)
1 rok temu
PAP / kk

W związku z pandemią koronawirusa oraz ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19 Komisja Episkopatu ds. Misji odwołała zaplanowane na 22-25 czerwca br. Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy i Misjonarek na urlopach.

W informacji przekazanej PAP podkreślono, że okoliczności zewnętrzne i ograniczenia komunikacyjne nie pozwalają na zorganizowanie dorocznego spotkania.

"Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku zostaną stworzone warunki do tego, byśmy razem mogli się spotkać w czasie waszych urlopów" - napisano.

Zapewniono, że biuro pozostaje otwarte dla misjonarzy. Do dyspozycji pozostaje także droga e-mailowa: km@misje.pl lub telefoniczna 602 481 100.

"Aktualną pozostaje także wypłata dotacji urlopowych dla tych, którzy planowali swój przyjazd w tym roku. Można ją odebrać w terminie późniejszym lub przesłać informację z numerem konta bankowego, na jaki winny zostać przelane środki" - podano.

Przekazując pozdrowienia do biskupa Jerzego Mazura SVD, członków i konsultorów Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz pracowników poszczególnych agend, zapewniono misjonarzy o modlitewnej pamięci.

W dorocznym Wakacyjnym Zjeździe Misjonarzy, który od wielu lat odbywał się w Centrum Formacji Misyjnej przy ul. Byszewskiej 1 w Warszawie, brało udział ok 100-130 misjonarzy ze wszystkich kontynentów, którzy przebywali w tych miesiącach w Polsce na swoim urlopie. W ciągu trzech dni zapoznawali się z sytuacją Kościoła katolickiego w Polsce, spotykali z przedstawicielami władz państwa oraz specjalistami z różnych dziedzin nauki.

"Dla większości misjonarzy wakacyjny zjazd to przed wszystkim spotkanie siostrzano-braterskie, podczas którego jest okazja wymiany doświadczeń, biorąc pod uwagę, że często pracują w odległych miejscach, ale także okazja do wspomnień. Mogą także spotkać się z przyjaciółmi, posłuchać Słowa Bożego, wspólnie pomodlić się oraz poznać różne zakątki stolicy" - powiedział PAP sekretarz Komisji KEP ds. Misji i delegat ds. misjonarzy, werbista o. dr Kazimierz Szymczycha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komisja Episkopatu ds. Misji: z powodu pandemii nie odbędzie się Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.