Kontrowersyjna wystawa gorszy i bulwersuje chrześcijan. "Dziś dozwolone są wszelkie nietolerancyjne akcje"

Kontrowersyjna wystawa gorszy i bulwersuje chrześcijan. "Dziś dozwolone są wszelkie nietolerancyjne akcje"
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Hiszpańskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Prawników (AC) pozwało władze wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich w związku z otwarciem w podległej rządowi tego regionu placówce wystawy "Poetyka pożądania", zawierającej treści obrazoburcze.

Wydarzenie kulturalne, jak wskazują hiszpańskie media oraz pozywający kanaryjskie władze prawnicy, to forma prowokacji przeciwko chrześcijanom poprzez wyśmiewanie ważnych postaci Kościoła katolickiego, zarówno osób uznanych przez niego za święte, jak i żyjących duchownych, w tym papieża Franciszka. Na wystawie eksponowanej w Las Palmas, głównym mieście wyspy Gran Canaria zaprezentowano te postacie jako miniaturowe figurki umieszczone wewnątrz szklanych prezerwatyw.

Stowarzyszenie Chrześcijańskich Prawników chce zamknięcia wystawy

Jak poinformowała szefowa Stowarzyszenia Chrześcijańskich Prawników Polonia Castellanos, wniosek z żądaniem zamknięcia ekspozycji opiera się na artykule 16. hiszpańskiej konstytucji, w którym wśród wartości podstawowych zapewniono prawo do wolności religijnej. Władze AC w pozwie napisały, że władze rządu regionalnego Wysp Kanaryjskich, które kierowane są przez Hiszpańską Socjalistyczną Partię Robotniczą (PSOE), naruszyły - ich zdaniem w sposób ewidentny - ustawę zasadniczą.

- Wydaje się, że dziś dozwolone są wszelkie nietolerancyjne akcje wobec chrześcijan. Instytucje publiczne, które powinny zachować neutralność i unikać promowania tego typu działań, które często są wspierane przez lewicowe rządy, same się w nie angażują - dodała Polonia Castellanos.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Kontrowersyjna wystawa gorszy i bulwersuje chrześcijan. "Dziś dozwolone są wszelkie nietolerancyjne akcje"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.