Kontrowersyjny pomysł duchownego. Zamienił wnętrze kościoła w... pole do minigolfa

Kontrowersyjny pomysł duchownego. Zamienił wnętrze kościoła w... pole do minigolfa
(fot. youtube.com)
KAI / jb

Wielki zielony dywan zamiast ławek, dziewięć dołków i darmowy minigolf ma przyciągnąć wiernych do anglikańskiej katedry w Rochester w Wielkiej Brytanii.

Pomysł ma przyciągnąć tych, którzy nigdy wcześniej nie zaglądali do katedry. Ma również cel edukacyjny - przy każdym dołku stoją reprodukcje sławnych brytyjskich mostów, np. londyńskiego Tower Bridge.

Pomysłodawca, ksiądz Matthew Rushton, powiedział: "Jeśli nie umiesz bawić się w katedrze, to nie wiesz, co to zabawa". Zabawa pod nazwą "Adventure golf", której godziny nie kolidują z porządkiem nabożeństw w świątyni, potrwa do końca sierpnia.

Jak reagują na ten pomysł odwiedzający? Jedna z kobiet komentuje: "Na początku był szok, teraz myślę, że to wspaniała forma, by zainteresować dzieci". Inny mężczyzna dodaje: "To dziwny, ale i genialny pomysł. Sprawia, że ludzie przychodzą i patrzą na wspaniałą katedrę bez względu na religię i zainteresowania"

Inicjatywa spotkała się także z krytycznymi komentarzami. Dla wielu zamiana kościoła w pole golfowe obraża ich uczucia religijne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Kontrowersyjny pomysł duchownego. Zamienił wnętrze kościoła w... pole do minigolfa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.