Koronawirus u benedyktynek misjonarek w Borkowicach

8 miesięcy temu
KAI /kb

U sióstr benedyktynek misjonarek w Borkowicach koło Radomia wykryto ognisko koronawirusa. Pozytywne wyniki testów ma 8 zakonnic.

W domu przebywa w sumie 12 sióstr. Decyzją Sanepidu w Przysusze została zawieszona działalność przedszkola, które prowadzą benedyktynki.

Koronawirusa u sióstr stwierdzono 19 marca. Od tego czasu przebywają one w izolacji w swoim domu zakonnym w Borkowicach.

"Jakoś sobie radzimy. Mamy dobrych sąsiadów, którzy nam pomagają. W klasztorze przebywa 12 sióstr, z czego 8 jest zakażonych. Jesteśmy w kwarantannie, dlatego nasza działalność oświatowa została zawieszona. Wspieramy się nawzajem. Te, które chodzą opiekują się siostrami leżącymi w łóżku. Prosimy o modlitwę i życzymy wszystkim zdrowia"– powiedziała Radiu Plus Radom przełożona domu zakonnego w Borkowicach siostra Jadwiga.

U zakażonych benedyktynek występuje wysoka temperatura, bóle głowy i kaszel.

Siostry Benedyktynki Misjonarki przybyły do Borkowic w 1939 roku. Zamieszkały w domu parafialnym, gdzie obok pracy w parafii, podjęły także pracę z dziećmi, tworząc ochronkę.

W 1997 roku rozpoczęto budowę nowego domu zakonnego. Podjęły się również działalności opiekuńczo – wychowawczej, dlatego część domu przeznaczyły na przedszkole, którego poświęcenie miało miejsce 18 kwietnia 1999 roku.

Z powodu obecności koronawirusa Sanepid w Przysusze zawiesił działalność przedszkola do 28 marca.

Siostry benedyktynki misjonarki z Borkowic nie tylko katechizują, ale i podejmują posługę w miejscowej parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Koronawirus u benedyktynek misjonarek w Borkowicach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.