Czy czeka nas zamknięcie kościołów? Terlecki nie wyklucza takiego scenariusza

Czy czeka nas zamknięcie kościołów? Terlecki nie wyklucza takiego scenariusza
fot. KORWiN vs UE i SEJM / YouTube
PAP / Rzeczpospolita / pk

Szef klubu PiS pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o trzecią falę epidemii COVID-19 i czy polska służba zdrowia ją wytrzyma odparł: "Tego nikt nie wie". Odniósł się również do kwestii zamknięcia kościołów.

"Jeżeli dobowa (suma - przyp. red.) zakażeń koronawirusem przekroczy 30 tys., to rzeczywiście pora zacząć się bać. Należy robić wszystko, żeby tej liczby nie przekroczyć" - mówił w poniedziałek prof. Andrzej Horban, cytowany przez Rzeczpospolitą.

Terlecki, dopytywany czy rzeczywiście grozi nam "zamknięcie" Polski, zwrócił uwagę, że obecnie w wielu krajach Europy są bardziej restrykcyjne ograniczenia niż w Polsce.

"Miejmy nadzieję, że prognozy, które mówią, że mniej więcej za tydzień będzie szczyt i potem jakieś spłaszczenie tej fali, są prawdziwe. Jeżeli tak nie jest, to rzeczywiście grozi nam bardzo poważna sytuacja" - mówił Ryszard Terlecki.

"W Polsce próbuje się uniknąć najgorszego, tego pełnego lockdownu, ale nie wiadomo, czy on nie będzie konieczny w sytuacji, gdyby przybywało zarażeń, gdyby przybywałoby też śmierci w wyniku koronawirusa" - przyznał.

DEON.PL POLECA

"Jeśli przekroczymy pewien pułap bezpieczeństwa, to jest prawdopodobnie 30-40 tys. (zakażeń) dziennie, to niezbędne będą bardzo radykalne działania" - oświadczył.

Terlecki, dopytywany czy włącznie z zamknięciem kościołów, powiedział: "No pewnie, łącznie z zamknięciem kościołów, wszystkich miejsc publicznych oczywiście".

Na uwagę, że zbliżają się święta wielkanocne, Terlecki odparł: "No, to jest dramat. Co możemy na to poradzić".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Czy czeka nas zamknięcie kościołów? Terlecki nie wyklucza takiego scenariusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.