Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia wypowiadano 28 września na mostach granicznych w Cieszynie oraz w innych miastach diecezji bielski-żywieckiej. Modlitwę tę odmawiano w tym samym czasie w setkach innych miast w Polsce i na świecie, także w kilku miastach i wioskach Podbeskidzia.

W Cieszynie kilkadziesiąt osób modliło się na polsko-czeskich granicznych mostach - Wolności i Przyjaźni. Inicjatywa wpisała się w trwającą w diecezji bielsko-żywieckiej peregrynację Znaków Miłosierdzia - obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

Termin akcji modlitewnej w intencji pokoju wybrany został nieprzypadkowo - to kolejna rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.

Inicjatywa takiej modlitwy wyszła od Zespołu Iskra, działającego przy kościele ojców jezuitów w Łodzi. Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Spowiednik i kontynuator misji św. Faustyny został ogłoszony błogosławionym 28 września 2008 r. w Białymstoku.

Celem odmawiania Koronki na ulicach i skrzyżowaniach miast ma być zamanifestowanie wiary i - jak mówią organizatorzy akcji - przypomnienie światu o przesłaniu Bożego miłosierdzia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.