Koronka do Bożego Miłosierdzia - Symfonicznie

Koronka do Bożego Miłosierdzia - Symfonicznie
(fot. shutterstock.com)
KAI / jm

Przy okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia zostanie wydana "Koronka do Bożego Miłosierdzia - Symfonicznie" w wykonaniu muzyków Archidiecezji Krakowskiej pod kierownictwem Marii Ziółkowskiej.

Prapremiera utworu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 roku, o godz. 21:00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Muzykę i aranżację przygotowała Maria Ziółkowska (z domu Krawczyk), wokalistka zespołu Małe Ważne Sprawy. W 2012 r. napisała muzykę do słów Koronki, które Pan Jezus podyktował św. siostrze Faustynie. Opracowała jej wykonanie na fortepian i chór. Od tamtej pory utwór wzbogacił takie wydarzenia ewangelizacyjne, jak "Strumienie Miłosierdzia Bożego" w Krakowie, "Jezus na Lodowisku" w Nowym Targu czy "Ewangelizacja Nowej Huty".

W ostatnich miesiącach, pod okiem krakowskiego kompozytora Henryka Botora, artystka opracowała partyturę orkiestrową, m.in. skrzypiec, wiolonczeli, klarnetu, trąbek, gitar, fletów, akordeonu. Na początku tego roku muzycy oraz chórzyści rozpoczęli nagrania w studiu w Sułkowicach. Obecnie zarejestrowany materiał znajduje się w postprodukcji.

Oprócz Marii Ziółkowskiej w tworzeniu symfonicznej wersji Koronki uczestniczyli jej mąż Grzegorz Ziółkowski, Amadeusz Studio, muzycy Filharmonii Krakowskiej, studenci i absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, chór "Amadeum" pod kierownictwem Tomasza Filipka, muzycy i chórzyści ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej pod kierownictwem Jerzego Malczewskiego, TV Podhale oraz przyjaciele kompozytorki.

DEON.PL POLECA

Łącznie w przedsięwzięcie zaangażowało się ponad sto osób. "Marzymy, aby nasze wykonanie Koronki trafiło do wielu domów, świątyń i wspólnot na całym świecie, dlatego nagrywamy ją nie tylko po polsku, ale także w innych językach" - piszą autorzy projektu.

Powstający utwór zyskał rekomendację krakowskiego biskupa pomocniczego, bp. Grzegorza Rysia. "Z głębokim przekonaniem popieram inicjatywę nagrania w studiu Koronki do Bożego Miłosierdzia, skomponowanej przez panią Marię Krawczyk. (...) Słyszałem wykonanie utworu podczas kilku wydarzeń ewangelizacyjnych (...) i jestem pod jego wielkim wrażeniem - uruchamia do modlitwy ludzi każdego wieku i stanu. Jestem pewien, że upowszechnienie Koronki w takiej aranżacji i wykonaniu zasługuje na pełne wsparcie".

"W tym wyjątkowym czasie - Roku Bożego Miłosierdzia - pragniemy, by błogosławiona moc Koronki przetarła Ci szlak do poznania i zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu, które głosili święta siostra Faustyna i święty Jan Paweł II. Jak wiele pojedynczych modlitw układa się w piękną pieśń, tak nasze głosy i dźwięki instrumentów połączyły się w tym symfonicznym wykonaniu Koronki.

Niech jej brzmienie Cię wzrusza, rozraduje i poprowadzi do Pana" - życzą muzycy przyszłym słuchaczom.

Prapremiera utworu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 roku, o godz. 21:00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Więcej informacji na stronie www.misericordiae.pl.

Patronat nad Koronką objęły już m.in. Katolicka Agencja Informacyjna, tygodnik "Niedziela", "Któż jak Bóg", "Rycerz Niepokalanej", "Od Serca", portale Deon.pl, Profeto.pl, ŻywaWiara.pl, Katolik.pl, Bosko.pl, Radio Profeto.pl, Radio "Emaus", sklep Chrześcijańskie Granie, serwis Koncerty+ i Krakowska Odnowa w Duchu Świętym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Koronka do Bożego Miłosierdzia - Symfonicznie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.