Kościół na Malcie kryje nieznane dotąd miejsce

Kościół na Malcie kryje nieznane dotąd miejsce
Fot. Hulki Okan Tabak / Unsplash
o2.pl / kb

Na Malcie doszło do niezwykłego odkrycia. W obrębie kościoła z XVII w. archeolodzy znaleźli nieznane dotąd pomieszczenie. 

Tajemnicza budowla znajduje się w wiosce Qrendi. Pod podłogą kościoła Madonna Tal-Hniena (red. Matki Bożej Miłosierdzia) odkryto ruiny średniowiecznej kaplicy. Według badaczy miejsce mogło  powstać nawet w XV w.

 - Usunięcie płytek podłogowych i leżących pod spodem warstw zaprawy murarskiej doprowadziło do odsłonięcia ścian starszej konstrukcji. Przetrwała ona pod barokowym kościołem setki lat – poinformował maltański Nadzór Dziedzictwa Kulturowego.

Kościół Madonna Tal-Hniena pochodzi z 1650 roku. W przeszłości doświadczył zarówno zniszczenia jak i renowacji. Najbardziej zaskakujące wydaje się jednak, że kaplica, to nie wszystko co mogą kryć podziemia świątyni.

Według archeologów, pod fundamentami kaplicy znajdują się jeszcze starsze ślady, a to zakładając można założyć, że to miejsce było wykorzystywane już przed średniowieczem.

W tej sprawie, w najbliższych miesiącach badacze mają przeprowadzić szczegółowe badania. Mają one dostarczyć, z jakiego dokładnie okresu pochodzi odnaleziona kaplica, a także odkryć wcześniejsze losy tego miejsca.

Źródło: o2.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Kościół na Malcie kryje nieznane dotąd miejsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.