"Kościół nie zabrania chrzcić tych dzieci"

KAI / drr

Kościół nasz nie zabrania chrzcić dzieci urodzonych przez matki zastępcze, nie wolno odmawiać takiemu dziecku przyjęcia Bożego daru, jakim jest chrzest.

W ten sposób na pytanie o stosunek Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) do macierzyństwa zastępczego odpowiedział jego były zwierzchnik, arcybiskup większy-senior kard. Lubomyr Huzar. Mówił on o tym 17 października na spotkaniu ze studentami prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie.

Według lwowskiej agencji Galinfo, która poinformowała o spotkaniu hierarchy z młodzieżą, zapewnił on, że Kościół wspiera naturalne formy narodzin. Jednocześnie zaznaczył, że aby odpowiedzieć na pytanie, na ile taki sposób przyjścia na świat nie sprzeciwia się przyrodzie, trzeba się znać na różnych szczegółach i zawiłościach medycznych.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci postęp naukowy i medyczny jest bardzo dynamiczny i przed ludźmi pojawia się wiele możliwości, których wcześniej nie było. UKGK nie jest w stanie szybko wszystko to ocenić. Ogólnie jednak można powiedzieć, że jeżeli proces zapłodnienia odbywa się w sposób naturalnie, nie ma w nim niczego złego, jeżeli jednak jest on z nią sprzeczny, nie można tego zaaprobować. Emerytowany arcybiskup większy kijowsko-halicki zastrzegł się przy tym, że pozytywny bądź negatywny stosunek UKGK do macierzyństwa zastępczego dotyczy tylko ludzi, którzy biorą udział w procesie, podczas gdy dziecko, które się rodzi, nie jest winne i nie może odpowiadać za uczynki dorosłych.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kościół nie zabrania chrzcić tych dzieci"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.