"Kościół to miejsce, w którym największy łobuz może się czuć dobrze"

"Kościół to miejsce, w którym największy łobuz może się czuć dobrze"
DDTVN / DEON.pl

Odkryliśmy, że sami jesteśmy bardzo grzesznikami i w Kościele się dobrze czujemy. Kościół jest miejscem, gdzie jesteśmy mile widziani, przynajmniej przez Pana Boga - mówi Grzegorz Kramer w rozmowie z Kasią Olubińską w programie Dzień Dobry TVN.

Chcemy to głośno powiedzieć, że Kościół jest miejscem dla wszystkich ludzi, a nie tylko dla tych, którzy osiągnęli jakiś pułap doskonałości. To jest miejsce, w którym największy łobuz może się czuć dobrze - mówi jezuita.

Ojciec Grzegorz opowiada, dlaczego razem z Piotrem Żyłką i Łukaszem Wojtusikiem wybrali dla swojej książki tytuł "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani".

Zobacz cały materiał na stronie DDTVN:

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych? Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach trudnych, choć nie zawsze jest to mile widziane. Ale jedno jest pewne - kochają Kościół. Znaleźli w nim swoje miejsce i są w stanie wiele dla niego zrobić.

Jeśli patrzysz na Kościół przez pryzmat skostniałej instytucji, politycznych kazań lub skandali z udziałem duchownych - ta książka pozwoli Ci sięgnąć głębiej i zobaczyć zupełnie inny wymiar chrześcijaństwa. Jak nie stracić wiary w Kościele? Czy Bóg karze za nieprzestrzeganie przykazań? W jaki sposób wiara wyzwala z lęku? 3 osobowości. 3 perspektywy. Ksiądz, kawaler oraz mąż i ojciec. Prawie 400 stron zmagań z wiarą.

Właśnie przyszły z drukarni <3 Pierwszy egzemplarz. Wypatrujcie paczek, a jeśli jeszcze nie zamówiliście, to można to...

Opublikowany przez Łobuzy. Grzesznicy mile widziani 6 kwietnia 2018

Książka "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani" jest już dostępna w sklepie wydawnictwa WAM

***

Chcecie spotkać się oko w oko z Łobuzami? Przyjdźcie w niedzielę 15 kwietnia o godz. 12:00 na Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na facebooku>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

"Kościół to miejsce, w którym największy łobuz może się czuć dobrze"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.