Kościół w Meksyku pomaga nowej fali migrantów

Kościół w Meksyku pomaga nowej fali migrantów
fot. PAP/EPA/ESTEBAN BIBA
2 miesiące temu
KAI / sz

Pierwsza w 2020 roku karawana migrantów, która wyruszyła w środę z miejscowości San Pedro Sula w Hondurasie, przeszła już przez Gwatemalę i dotarła do rzeki Suchiate, na granicy z Meksykiem. Bp Jaime Calderón Calderón z Tapachula w stanie Chiapas stwierdził, że „Kościół stara się działać w duchu Miłosiernego Samarytanina, podczas gdy wielka polityka zachowuje się dwuznacznie i umywa ręce”.

Władze meksykańskie, jak twierdzi agencja Sir, nie chcą przepuścić karawany, składającej się z około tysiąca osób, w większości Honduran, wśród których znaczną liczbę stanowią kobiety i dzieci. Wszyscy oni mają zamiar dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

„Nie chcemy podczas przebywania na terenie naszej diecezji przymnażać naszym braciom migrantom więcej cierpień niż te, które i tak muszą znosić podczas długiej i ryzykownej drogi” – zapewnia bp Calderón. I dodaje: „Mamy nadzieję, że my wszyscy, którzy tworzymy cząstkę rodziny diecezjalnej w Tapachula, sprawimy, że migrantom nie zabraknie kawałka chleba, że nie zostaną napadnięci przechodząc przez nasze terytorium, ani nie doświadczą przejawów odrzucenia i lekceważenia”.

Biskup wyraził nadzieję, że migranci zostaną potraktowani jak bracia pomiędzy braćmi, nie jak obcy, przestępcy czy wygnańcy. Hierarcha wierzy, że Bóg wynagrodzi wysiłek potraktowania ich po ludzku. „Właśnie tak, jak byśmy chcieli, aby potraktowano naszych rodaków, którzy nielegalnie przekraczają granicę” – dodaje bp Calderón.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Kościół w Meksyku pomaga nowej fali migrantów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kościół w Meksyku pomaga nowej fali migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.