Kościół (złapany) w sieci - spotkanie z Piotrem Żyłką

Kościół (złapany) w sieci - spotkanie z Piotrem Żyłką
(fot. Anna Nycz)
poznan.dominikanie.pl

Cykl wykładów Dominikańskiej Szkoły Wiary w nowym roku akademickim otworzy spotkanie z Piotrem Żyłką - redaktorem naczelnym portalu DEON.pl.

Wykład pt. "Kościół (złapany) w sieci" odbędzie się w sobotę, 15 października, o godz. 16:00 w Dużej Sali DA. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.

O czym będzie wykład?

  • o tym, jak Kościół powinien być dziś obecnyw internecie
  • o hejcie wśród katolików
  • o tym, gdzie leży granica między ewangelizacją i komercjalizacją;
  • oraz jak w sieci powinien zachowywać się odpowiedzialny chrześcijanin

Tak na spotkanie zaprasza na swoim blogu Piotr Żyłka:

Na studiach miałem kumpla, który nie za bardzo chciał mieć cokolwiek wspólnego z Kościołem i w ogóle był strasznie antyklerykalny. Dużo się kłóciliśmy, dyskutowaliśmy, spieraliśmy na argumenty, czasem trzaskały drzwi, czasem strzelaliśmy fochy. Wojna, ogień, mnóstwo skrajnych emocji. No i generalnie nic to nie dawało. Pozostawaliśmy okopani na swoich pozycjach. Na zmianę cieszyliśmy się, że jeden "zaorał" drugiego.

DEON.PL POLECA

Ale w pewnym momencie coś się radykalnie zmieniło. To coś sprawiło, że kumpel zaczął powoli otwierać się na Boga i śmigać do kościoła, a ja nauczyłem się, że już nigdy nikogo nie będę chciał na siłę przekonywać do chrześcijaństwa. Bo to po prostu nie ma najmniejszego sensu.

No więc jeśli chcecie dowiedzieć się, co to było to COŚ, posłuchać kilku innych historii, spotkać się, pogadać i wspólnie zastanowić się, jak my chrześcijanie możemy funkcjonować w skomplikowanym wirtualno-realnym świecie, żeby ludzie patrzyli na nas i mówili: "O w mordę, oni mają w sobie coś niesamowitego. Ja chyba kurde też tak chcę", to zapraszam z całego serca do poznańskich dominikanów w najbliższą sobotę.

Jak zawsze najbardziej zapraszam tych, na których (mówią delikatnie) działam alergicznie. Mówię Wam, spotkanie, serdeczny uśmiech, spojrzenie w oczy i spokojna rozmowa mogą zmienić wszystko.

Szczegóły dotyczące spotkania:

Kościół (złapany) w sieci - spotkanie z Piotrem Żyłką - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kościół (złapany) w sieci - spotkanie z Piotrem Żyłką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.