Kościoły skrytykowały program eduk. seksualnej

Kościoły skrytykowały program eduk. seksualnej
(fot. DrMartinus / Foter.com / CC BY-NC-SA)
KAI / kn

Katolicy i protestanci w niemieckiej Badenii-Wirtembergii skrytykowali tamtejszy rządowy plan wprowadzenia do szkół programu nauczania pt. "Akceptacja seksualnej różnorodności".

Katolickie diecezje Fryburga Bryzgowijskiego i Rottenburga-Stuttgartu oraz Kościoły protestanckie napisały we wspólnym oświadczeniu, że przy tworzeniu programu szkolnictwa należy unikać "wszelkiej instrumentalizacji, ideologizacji i indoktrynacji", szczególnie w zakresie tożsamości płciowej i planowania rodziny.

O planach oświatowych lewicowej koalicji rządzącej w Badenii-Wirtembergii zrobiło się głośno już latem ubiegłego roku, kiedy to głównie społeczność ewangelicka protestowała przeciwko "uznaniu różnych tożsamości i orientacji seksualnych za motyw przewodni dla wszystkich podmiotów". Zapisy "akceptacji seksualnej różnorodności" znalazły się jednak w programie oświaty na 2015 r. Przewiduje on lekcje, na których przedstawiciele środowisk homoseksualnych mają przybliżać uczniom "różne formy współżycia".

Przeciwko takim zapisom zaprotestowało już ponad 113 tys. osób w specjalnej petycji. Inicjatorem akcji jest Gabriel Stängle, nauczyciel jednej ze szkół średnich z Nagold koło Karlsruhe. Mimo że wymagana konstytucyjnie ilość podpisów została już osiągnięta, akcja trwa nadal. Podpisani domagają się zmiany kontrowersyjnych zapisów. Tymczasem rządząca w Badenii-Wirtembergii koalicja Zielonych i socjaldemokratów (SPD) nie wyraziła jeszcze woli zajęcia się petycją i twierdzi, że jest ona wyrazem absolutnego braku tolerancji i przejawem homofobii.

Władze oświatowe wdrożyły postępowanie dyscyplinarne przeciwko inicjatorowi petycji, a niektóre media próbują dyskredytować go pisząc, że jest "fundamentalistycznym chrześcijaninem". Pod zorganizowaną w ostatnich dniach kontrpetycją podpisało się już ponad 50 tys. osób apelujących głównie o tolerancję dla środowisk homoseksualnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościoły skrytykowały program eduk. seksualnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.