Kraków: ignacjańska kolęda w wykonaniu studentów

Kraków: ignacjańska kolęda w wykonaniu studentów
(fot. Facebook / Akademia Ignatianum w Krakowie)
5 miesięcy temu
KAI / df

Żacy z krakowskiej Akademii Ignatianum przygotowali na święta Bożego Narodzenia ignacjańską kolędę. Zachęcają w niej, by mimo trudnych wydarzeń dookoła nie zapominać, że cud narodzenia w Betlejem i tak się wydarza.

Jak zaznaczają na stronie www.jezuici.pl, Boże Narodzenie to nie tylko jeden dzień w roku. „To symbol odnowienia, wejścia w nowy etap. Każdy z nas może odnaleźć wiele takich etapów w swoim codziennym życiu” - podkreślają.

Żacy zachęcają przy tym to prześledzenia historii bohaterki świątecznego klipu Akademii Ignatianum - wyższej uczelni prowadzonej przez jezuitów w Krakowie. „Zagubiona studentka nie do końca wie, dokąd zmierza. Mijając ludzi, którzy mają jasno określone cele, traci wiarę w siebie i swoje możliwości. Jednak wokół niej są przyjaciele, którzy ją wspierają. Dzięki nim odnajduje sens życia. To bardzo osobisty ‘Czas Narodzenia’. Obrona pracy magisterskiej jest tym momentem, kiedy może rozpocząć na nowo” - opisano treść ignacjańskiej kolędy.

Kolędzie towarzyszy niezwykle rytmiczna linia melodyczna. Całą kolędę można zobaczyć na facebookowym profilu Akademii Ignatianum w Krakowie.

„W twoim życiu być może też jest wiele takich etapów, które rozpoczynają się i kończą konkretnymi wydarzeniami. Nie zawsze potrafisz dostrzec te momenty. W trakcie drogi do celu możesz poczuć się zagubiony i stracić sens, ale pamiętaj ‘nie będziesz sam’. Czas w jakim żyjemy obecnie, tak trudny dla całego społeczeństwa, też jest pewnym etapem, jednak nie zapomnijmy o tym, że ‘Cud Narodzenia’ na pewno się wydarzy - zachęcają do obejrzenia teledysku studenci.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Kraków: ignacjańska kolęda w wykonaniu studentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.