Kraków: w listopadzie II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodzin

Kraków: w listopadzie II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodzin
Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” w Krakowie (fot. Krzysztof Nahlik / depositphotos.com)
KAI / tk

Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła. Zależy nam, żeby dobrze przeżywać rzeczywistość sakramentu małżeństwa – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając do udziału w II Międzynarodowym Kongresie dla Małżeństw i Rodziny, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Krakowie.

Będzie to druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny. Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia, poświęconej aktualności encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, towarzyszy pytanie „Małżeństwo – wybór czy dar?”.

Młodzi w centrum zainteresowania kongresu

W centrum zainteresowania znajdują się młodzi – narzeczeni i małżonkowie w pierwszych latach po ślubie. – Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Nauka Kościoła ciągle aktualna, żywa. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła – tłumaczy dyrektor Wydziału Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. dr Paweł Gałuszka.

II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodziny to wydarzenie wielowymiarowe. Organizatorzy podkreślają, że istotny jest zarówno jego intelektualny, jak i duchowy charakter. Inicjatywa kierowana jest do środowisk naukowych czy doktorantów, którzy mogą wziąć udział w sesji posterowej, ale także do młodych, którzy czują się powołani do małżeństwa, narzeczonych czy par w pierwszych latach po ślubie. Duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej podkreśla, że inicjatorom wydarzenia szczególnie zależy, aby pomóc dobrze przeżywać sakrament małżeństwa.

DEON.PL POLECA

Organizatorami kongresu są Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kongresrodzin.pl, a także pod adresem e-mailowym kongres@diecezja.pl.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Kraków: w listopadzie II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.