Kraków: Zakończenie rekolekcji dla maturzystów

Kraków: Zakończenie rekolekcji dla maturzystów
(fot. Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej)
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej

Gmach Wyższego Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej to budynek i znany, i nie. Doświadczyło tego czterdziestu czterech "maturzystów i nie tylko", którzy w dniach 27-30 XII 2012 przeżywali w budynku krakowskiego seminarium rekolekcje przepełnione spotkaniami, rozmowami, modlitwą i refleksją nad Słowem Bożym. Ks. Mateusz Hosaja i ks. Grzegorz Gruszecki - pełniący posługę w seminarium wraz z grupą kleryków, przygotowywali program tych trzech dni już od października.

Z dnia na dzień bardziej odczuwało się, że nie tylko uczestnicy rekolekcji czerpią od prowadzących, ale klerycy i księża także wiele od tych młodych ludzi mogą się nauczyć. Zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczestników dowodzą, że idea rekolekcji jest słuszna a podejmowana od kilku lat inicjatywa ma sens.

DEON.PL POLECAUczestnicy rekolekcji podjęli refleksję nad wiarą, do której to w Roku Wiary gorąco zachęca papież Benedykt XVI. Jak okazało się, sprawy wiary, choć tak często powtarzane i omawiane, są niezgłębioną "kopalnią" refleksji, które prowadzą nie tyle do wiary w Jezusa Chrystusa, co wiary Jezusowi Chrystusowi.

Rekolekcje zakończyły się uroczystą Eucharystią sprawowaną przez bp. Grzegorza Rysia - pełniącego przed sakrą biskupią funkcje rektora - który podkreślił, że każdy z nas ma ze swoim bagażem życiowym być głosicielami Chrystusa wśród swoich bliskich, znajomych i całego środowiska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Zakończenie rekolekcji dla maturzystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.