Kraków: Znane są szczegóły pogrzebu Mrożka

Kraków: Znane są szczegóły pogrzebu Mrożka
(fot. dinoboy / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / mh

Znane są już szczegóły pogrzebu Sławomira Mrożka, który spocznie w Panteonie Narodowym w podziemiach kościoła świętych Piotra i Pawła w Krakowie. Nabożeństwu przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Pogrzeb Sławomira Mrożka będzie miał charakter religijny. Odbędzie się we wtorek, 17 września o godz. 13 w kościele świętych Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie. W uroczystościach żałobnych udział weźmie rodzina pisarza, przyjaciele, współpracownicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Uroczystości będą jednocześnie transmitowane na telebimie ustawionym na pl. św. Marii Magdaleny.

Jak poinformowało Wydawnictwo Literackie, Fundacja Panteon Narodowy oraz Urząd Miasta Krakowa, wcześniej, o godz. 10.00 otwarty zostanie Barbakan, gdzie wystawiona będzie urna z prochami Sławomira Mrożka oraz księga kondolencyjna. Będzie to okazja dla mieszkańców Krakowa do pożegnania ze Sławomirem Mrożkiem.

O godz. 12.30 urna zostanie przewieziona karawanem konnym spod Barbakanu do kościoła.

Urna z prochami pisarza złożona zostanie w Panteonie Narodowym, miejscu spoczynku najwybitniejszych twórców narodowej sztuki, kultury i nauki.

Panteon Narodowy będzie dostępny dla mieszkańców Krakowa około godziny po zakończeniu uroczystości żałobnych.

Przewidywane są zmiany w organizacji ruchu w miejscach, w których odbędą się uroczystości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Znane są szczegóły pogrzebu Mrożka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.