Krakowscy klerycy mają miłość we krwi

Krakowscy klerycy mają miłość we krwi
(fot. materiały Seminarium Krakowskiego)
Seminarium Krakowskie

Sobota, 24 XI 2012 r. nie była zwykłym dniem w Seminarium Krakowskim. Polało się sporo krwi. Klerycy bowiem po raz kolejny podjęli akcję krwiodawstwa "Twoja krew ratuje życie", którą organizowało Kleryckie Koło Caritas przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Alumni od wielu lat ruszali oddawać krew w Punkcie Krwiodawstwa przy ul. Gazowej czy też w mobilnych stacjach poboru krwi. Jednak od kilku lat punkt krwiodawstwa konstytuuje się w budynku Seminarium u podnóża Wawelu, co jeszcze bardziej mobilizuje kleryków do zaciśnięcia pięści i upuszczenia krwi - odpowiedź na zaproszenie jest bowiem liczna i ochotna - począwszy od pierwszego, na ostatnim roczniku kleryków skończywszy.

Akcja krwiodawstwa to nie jedyna inicjatywa podejmowana przez Kleryckie Koło Caritas - alumni włączają się m.in. w Szlachetną Paczkę, zbiórki słodyczy dla Domu Dziecka Sióstr Szarytek czy odzieży dla Przytuliska św. Brata Alberta. Uczestniczą także w czasie wakacji w koloniach organizowanych przez Caritas.

Inicjatywa kleryków jest odpowiedzią na nauczanie Kościoła pochwalające transfuzję i transplantacje jako wyraz miłości bliźniego i daru z siebie ofiarowanego dla drugiej osoby. Wiara przejawia się w konkretnych czynach, a w tym wypadku, w litrach krwi, które posłużą ratowaniu zdrowia i życia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krakowscy klerycy mają miłość we krwi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.