"Kromka chleba dzieciom na misjach"

"Kromka chleba dzieciom na misjach"
(fot. pratham books / flickr.com)
R. Łączny / KAI / Radio Watykańskie / slo

Dzieło Pomocy "Ad Gentes" rozpoczęło realizację inicjatywy "Kromka chleba dzieciom na misjach". Organizacja pragnie zrealizować kilka projektów w krajach misyjnych, m.in. w Boliwii, Rwandzie, Senegalu, Kamerunie czy Kazachstanie.

Bóg Emanuel narodził się w stajence, w ubóstwie bez drogocennych szat i klejnotów, jako małe bezbronne dziecko.  Zbliżający się czas Bożego Narodzenia, skłania nas do refleksji nad losem tych najbiedniejszych i najbardziej zapomnianych. Gdy zasiądziemy przy wigilijnym stole, łamiąc się białym chlebem, symbolem dobrobytu, jednocząc się w miłości ze swoimi bliskimi pamiętajmy o tych najmniejszych i najbiedniejszych dzieciach często pozostawionych samym sobie.

Nawiązując do symbolicznego pustego miejsca przy wigilijnym stole, pamiętajmy o dzieciach ulicy, dzieciach głodnych, dzieciach osieroconych i chorych na AIDS.

Nasza  pomoc ma na nowo przywrócić uśmiech i radość u wielu dzieci w najbiedniejszych krajach, co jest największym prezentem dla tych odrzuconych i pozostawionych samym sobie. I ty możesz podzielić się tym co masz z tymi którzy tego nie mają.

Dzieło Pomocy "Ad Gentes" pragnie realizować swoją misje i  wspomóc tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują Wraz ze zbliżającymi się świętami pragniemy zrealizować projekt "Kromka chleba dzieciom na misjach". Projekt ma na celu pomoc najbiedniejszym dzieciom, a w sposób szczególny:

  • Zakup żywności i mleka do Centrum Dożywiania dzieci niedożywionych w Nyakinama, Ruanda;
  • Zakup żywności dla dzieci chorych na AIDS w Bertoua, Kamerun;
  • Dożywianie dzieci w świetlicy w Bishkek, Kirgistan;
  • Dożywianie dzieci z ulicy w  Karagandzie, Kazachstan:
  • Dożywianie dzieci w Los Alcarrizos, Dominikana

Najprostszym sposobem wspierania akcji jest wysłanie SMS-a na numer 72 032 o treści "Misje" (koszt 2 zł + VAT). "Pieniądze, które zostaną zebrane, rzeczywiście przekaże się tym, którzy tej pomocy potrzebują, a dzieci najbardziej potrzebują tej wielkiej naszej pomocy i radości" - stwierdził ks. Jarosław Buchowiecki.

Więcej o akcji na stronie: www.adgentes.misje.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kromka chleba dzieciom na misjach"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.