Kryzys nie oszczędził również Watykanu

Radio Watykańskie / drr

Watykański budżet na bieżący rok przedstawiono na zakończonym wczoraj dwudniowym posiedzeniu Rady Kardynałów do Spraw Organizacyjnych i Ekonomicznych Stolicy Świętej. Spotkaniu, w którym uczestniczyło 12 purpuratów z różnych krajów, przewodniczył watykański sekretarz stanu.

Na zaproszenie kard. Tarcisio Bertone wystąpili tam też w kwestiach należących do ich kompetencji dyrektor generalny Radia Watykańskiego ks. Federico Lombardi oraz dyrektor administracyjny naszej rozgłośni Alberto Gasbarri.

Główny księgowy Prefektury Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej Stefano Fralleoni odczytał kolejno relacje o budżetach Stolicy Apostolskiej i Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Jak przypomniano w opublikowanym dziś komunikacie z posiedzenia, Gubernatorat ma administrację odrębną niezależną od wkładów pochodzących od Stolicy Świętej. Kardynałowie okazali zadowolenie z przewidywanych rezultatów, ale też niepokój sytuacją powszechnego kryzysu. Nie oszczędza on watykańskiego systemu ekonomicznego w całości, a zwłaszcza Stolicy Apostolskiej, dla której głównym źródłem wsparcia są dobrowolne, często anonimowe ofiary wiernych. Członkowie Rady Kardynałów do Spraw Organizacyjnych i Ekonomicznych Stolicy Świętej wyrazili im głęboką wdzięczność. Z uznaniem spotkały się też wysiłki podejmowane celem stałego ulepszania administracji dobrami i zasobami Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kryzys nie oszczędził również Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.