Ks. Grzegorz Strzelczyk napisał do parafian. "Bardzo mi przykro, że musicie być świadkami tego gorszącego spektaklu"

Ks. Grzegorz Strzelczyk napisał do parafian. "Bardzo mi przykro, że musicie być świadkami tego gorszącego spektaklu"
(fot. YouTube / Maskacjusz TV)
ks. Grzegorz Strzelczyk / Facebook

Duchowny odniósł się do listu biskupa Janiaka. "Jeśli czujecie, że powinniście zareagować, a nie wiecie jak, umieśćcie na swoich tablicach, profilach itd. te dwa zdania z Mateuszowej Ewangelii" - zaproponował.

"Kochani, szczęść Boże o poranku!

Dziś muszę dwa słowa napisać o sprawie, która od wczoraj wstrząsa mediami i dziś pewnie będzie ciąg dalszy. Chodzi o list biskupa, który - oskarżony o zaniedbania w ochronie dzieci i młodzieży przed wykorzystaniem seksualnym sam oskarża Prymasa o nadużycie władzy i szkodzenie Kościołowi (bo zgłosił sprawę tego biskupa do Watykanu). Bardzo mi przykro, że musicie być świadkami tego gorszącego spektaklu. Nie będę tego szerzej komentował, napiszę krótko: to jest moment, w którym waży się, czy Kościół w Polsce - jako instytucja - będzie umiał zdecydowanie stanąć po stronie bezbronnych ofiar. Bo o to w istocie chodzi (zupełnie niezależnie od ewentualnego rozgrywania tego tematu w kościelnej lub państwowej polityce). Jeśli nastawicie się na solidarność z nimi, to nawet to pasmo zgorszeń zdołamy przetrwać jako wspólnota pamiętająca o słowach Jezusa z Mateuszowej Ewangelii: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". "Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili" (Mt 25,40.45). To jest czas, w którym nie wolno milczeć. Jeśli czujecie, że powinniście zareagować, a nie wiecie jak, umieśćcie na swoich tablicach, profilach itd. te dwa zdania z Mateuszowej Ewangelii (wersja graficzna niżej). To jest czas, żeby wykrzykiwać Ewangelię.

I jeszcze ze zwykłych spraw parafialnych: dziś i 19.00 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy komunii św. Bierzmowanie w naszej parafii nie odbędzie się w czerwcu (koronawirus w kurii) - ale modlić się za kandydatów dalej można - zwłaszcza, że w tych dniach zdają egzaminy na zakończenie ósmej klasy.

Miejcie dobry dzień - na przekór wszystkiemu! Bóg jest dostępny przez cały czas. Farorzowe błogosławieństwo leci!"

List ukazał się w grupie facebookowej parafii św. Maksymiliana Kolbego, a także na profilu ks. Grzegorza Strzelczyka.

DEON.PL POLECA


 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Ks. Grzegorz Strzelczyk napisał do parafian. "Bardzo mi przykro, że musicie być świadkami tego gorszącego spektaklu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.