Ks. Jarosław Kwiatkowski: Słowo Boże nie ocenia i nie potępia

KAI /kb

"Podejdź do tej Księgi, podejdź do tego słowa. Pozwól mu się dotknąć. Ono cię nie osądza ani nie potępia" – powiedział ks. dr Jarosław Kwiatkowski, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, podczas diecezjalnej celebracji Niedzieli Biblijnej w bazylice katedralnej w Płocku.

Niedziela ta po raz 13. obchodzona jest w Kościele w Polsce.

Ks. Kwiatkowski w kazaniu powiedział, że gdy człowieka „boli życie”, gdy szuka pocieszenia i odwagi, kiedy świat się wali i nawet na ołtarze nie patrzy się już jak na „bezpieczny azyl” – trzeba otworzyć się na Słowo Boże, żywe i skuteczne, nieobojętne życiu, ponieważ ono od Boga i od człowieka pochodzi.

"Mesjasz musiał cierpieć, aby się wypełniło Pismo. A Pismo jest spisane ludzką historią – historią serc szlachetnych, oddanych, gotowych do poświęcenia, jak serce Abrahama, i dziejami serc małych, tchórzliwych, gotowych do zdrady przy najmniejszej zmianie wiatrów. Bóg, który stał się człowiekiem, doświadczył i wydania, i zaparcia się Go. Dawca Życia został zabity, kiedy zabójcy wyproszono uwolnienie" – głosił diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego.

DEON.PL POLECA

Duchowny podkreślił, że Bóg daje człowiekowi Księgę, w której zamknięte jest Słowo Życia, słowo nadziei.

Zapewnia, że nawet gdyby człowiek do końca się pogubił, gdyby podbił go grzech, a słabość wzięła w niewolę, to On sam staje się obrońcą i bierze to wszystko na siebie. On chce uratować życie człowieka - mówił ks. Kwiatkowski.

Niedziela Biblijna odbywa się z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna Tydzień Biblijny. XIII Tydzień Biblijny odbywa się pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Ogólnopolskie uroczystości związane z inicjatywą narodowej lektury Biblii odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach oraz na Jasnej Górze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Jarosław Kwiatkowski: Słowo Boże nie ocenia i nie potępia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.