Ks. Lombardi laureatem nagrody medialnej

Ks. Lombardi laureatem nagrody medialnej
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter.com / CC BY-NC-SA)
7 lat temu
KAI / kn

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SI został jednym z laureatów tegorocznego wydania nagrody "¡Bravo!", przyznawanej przez episkopat Hiszpanii w dziedzinie środków przekazu. Decyzję w tej sprawie podjęło 18 grudnia w Madrycie 10-osobowe jury, któremu przewodniczył ordynariusz diecezji Urgell, abp Joan Henric Vives i Sicilia. Przyznano też 8 innych nagród w różnych kategoriach, m.in. w dziedzinie muzyki otrzymała ją słynna śpiewaczka hiszpańska Montserrat Caballé.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej został wyróżniony nagrodą specjalną. W kategorii prasy nagrodzono magazyn "Mundo Cristiano", obchodzący w tym roku 50-lecie istnienia. Wśród rozgłośni radiowych nagrodę otrzymała stacja Iglesia Noticia (Kościół - Wiadomości), prowadzona przez Faustino Catalinę i Evę Galvache, należąca do sieci hiszpańskich mediów katolickich COPE, w dziedzinie telewizji - program MásterChef Telewizji Hiszpańskiej, w kategorii "Kino" nagrodzono film "Bóg zakazany", w dziale "Reklama" - spółkę ONCE, czyli krajową organizację ociemniałych, w 75. rocznicę jej powstania, w kategorii "Nowe technologie" nagrodzono Agencję 101, która utworzyła konto na Twitterze @pontifex i w dziale "Diecezjalne Środki Przekazu" - ODISUR, agencję informacyjną biskupów Południa Hiszpanii.

Nagrody "¡Bravo!" przyznawane są od 1973 r. w dowód uznania przez Kościół i zachęty do prowadzenia działalności w różnych dziedzinach środków przekazu, uwzględniającej wartości ewangeliczne i chrześcijańskie oraz ogólnoludzkie. Decyzje w tej sprawie podejmuje jury, powoływane przez Komisja Episkopatu Hiszpanii ds. Środków Przekazu Społecznego - jedna z 14, istniejących w ramach Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Obecnie Komisji przewodniczy biskup katalońskiej diecezji Lleída - Joan Piris Frígola.

Wśród laureatów przeważają osoby i organizacje z Hiszpanii, ale zdarza się też, że nagrodę otrzymują cudzoziemcy, np. w 1995 r. przyznano ją Krzysztofowi Kieślowskiemu za jego cykl filmów "Trzy kolory".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi laureatem nagrody medialnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.