Ks. Lombardi o relacjach dwóch papieży

Ks. Lombardi o relacjach dwóch papieży
(fot. CTV)
6 lat temu
KAI / drr

Stosunki między papieżem Franciszkiem a jego poprzednikiem, Benedyktem XVI są “jak najlepsze", stwierdza ks. Federico Lombardi SJ.

W rozmowie z Radiem Watykańskim dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreślił, że osobisty kontakt między Franciszkiem a Benedyktem XVI jest "niezwykle serdeczny". Okazją do tej wypowiedzi było półrocze obecnego pontyfikatu. Franciszek został wybrany papieżem 13 marca br. Jego poprzednik, Benedykt XVI, od maja mieszka w dawnym klasztorze mniszek Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, położonym o 500 metrów od Domu św. Marty, w którym mieszka papież Franciszek.

"Wszyscy - począwszy od papieża Franciszka - jesteśmy zadowoleni z obecności w Watykanie papieża-seniora, cieszy nas jego dyskrecja i duchowość, a także jego modlitwa i wrażliwość", stwierdził ks. Lombardi. Dodał, że Benedykt XVI jest do dyspozycji swego następcy zawsze, kiedy tylko o cokolwiek zwróci się do niego. Ze swej strony papież-senior czyni to wszystko, co zapowiedział ustępując, a mianowicie "kontynuuje drogę Kościoła w modlitwie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi o relacjach dwóch papieży
Komentarze (5)
S
servius
15 września 2013, 18:11
co ma oznaczać stwierdzenie " cieszy nas jego (Benedykta XVI) dyskrecja"?!
T
teresa
13 września 2013, 15:22
Ważne byśmy o obu pamiętali w modlitwach.Zawierzajmy świat Bogu.
Z
zdziwko
13 września 2013, 14:34
Dziwaczna sprawa. Jeszcze rok temu nikt by nie uwierzył, ze cos takiego jest możliwe.... Tylko co będzie, gdy Franciszek zechce odejść na emeryturę...? Swoje lata już ma... Trzech papieży?
M
mhpaw
13 września 2013, 14:33
@Franek :)))
F
Franek
13 września 2013, 14:16
Ooo, co za niespodzianka! A już ekscytowałem się, że napiszą o bójkach miedzy nimi :)

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi o relacjach dwóch papieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.