Ks. Lombardi: papież ujęty przyjęciem w Libanie

Ks. Lombardi: papież ujęty przyjęciem w Libanie
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
KAI / mh

Benedykt XVI jest głęboko ujęty entuzjastycznym przyjęciem jakie zgotowali mu Libańczycy - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi. Zaznaczył również, że dzisiejsze spotkanie z przywódcami muzułmańskimi odbywało się w bardzo serdecznej atmosferze.

Rzecznik Watykanu podkreślił, że Ojcu Świętemu bardzo podobał się spektakl przygotowany przez grupę folklorystyczną przed pałacem prezydenckim. W jego imieniu podziękował osobom, które przyczyniły się do tak wspaniałego przyjęcia, począwszy od prezydenta kraju, Michela Sleimana.

Mówiąc natomiast o spotkaniu ze zwierzchnikami libańskich sunnitów, szyitów, druzów i alawitów w pałacu prezydenckim Baabda ks. Lombardi zdradził, że Benedykt XVI wręczył każdemu z nich osobiście podpisany egzemplarz adhortacji "Ecclesia in Medio Oriente". Dodał, że papież bardzo sobie ceni obecność przedstawicieli wspólnoty muzułmańskiej zarówno wczoraj, podczas podpisywania adhortacji apostolskiej jak i dziś w pałacu prezydenckim.

Odnosząc się do tego ostatniego spotkania rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że odbywało się ono w bardzo serdecznej atmosferze. Wzięli w nim także udział watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, przewodniczący Papieskiej Rad ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauran oraz nuncjusz apostolski w Libanie, abp Gabriele Caccia.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Lombardi: papież ujęty przyjęciem w Libanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.