Ks. Międlar: jesteśmy Kościołem walczącym [WIDEO]

Ks. Międlar: jesteśmy Kościołem walczącym [WIDEO]
(fot. youtube.com)
youtube.com / kw

Podczas wczorajszego Marszu Niepodległości, trzymając w ręku Biblię, z narzuconą na sutannę bluzą z godłem Polski, ks. Międlar krzyczał: - Jesteśmy Kościołem walczącym, jesteśmy Kościołem wielkiej Polski. Im bardziej nas atakują, tym bardziej nasza duma wzrasta!

- W 1944 roku wmawiano nam, że Sowieci to są wyczekiwani goście! A w 2015 wmawia się nam i chce się wcisnąć islamski fundamentalizm! - mówił ksiądz Międlar - Chyba wszyscy widzą, że jesteśmy lekceważeni w debacie publicznej. Nikt nas nie chce słuchać. My jesteśmy świadomi swoich korzeni, swojego dziedzictwa narodowo-chrześcijańskiego. Jesteśmy gotowi walczyć o to dziedzictwo do ostatniej kropli krwi.

Mówił również o konieczności "walki", powołując się przy tym na słowa Papieża Franciszka: - My musimy walczyć. Musimy iść na peryferia wiary, na te peryferia, do których nawołuje Papież Franciszek. Musimy iść poza świątynie, poza plebanie, głosić Chrystusa. Bądźcie gotowi na to, że będziecie prześladowani. Ale nasza siła, moc, odwaga jest w Jezusie Chrystusie.

- Nie chcemy w Polsce Allaha, nie chcemy gwałtów, nie chcemy samosądów, nie chcemy terroru. Nie chcemy nienawiści, która jest w Koranie, ale chcemy miłość i prawdę Ewangelii! - mówił ksiądz Międlar - Nazywają nas rasistami, ksenofobami, faszystami. My sobie na to nigdy nie możemy pozwolić. My nie chcemy walczyć młotem nienawiści, ale mieczem prawdy, mieczem miłości, Ewangelii.

Po księdzu Jacku Międlarze przemawiali m.in. przedstawiciele nacjonalistycznej partii Jobbik (Węgry), Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Międlar: jesteśmy Kościołem walczącym [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.