Ks. Solarczyk nowym biskupem w Warszawie

Ks. Solarczyk nowym biskupem w Warszawie
ks. dr. Marek Solarczyk (fot. www.katedra-floriana.wpraga.opoka.org.pl)
KAI / wm

Benedykt XVI mianował dziś ks. dr. Marka Solarczyka, dotychczasowego proboszcza parafii katedralnej na warszawskiej Pradze, nowym biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej. Biskup nominat jest historykiem Kościoła i ma 44 lata.

Poniżej publikujemy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce:

Komunikat

Ojciec Święty Benedykt XVI

mianował księdza dr. Marka Solarczyka, dotychczasowego proboszcza praskiej parafii katedralnej, biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Hólar.

Warszawa, 8 października 2011 roku.

Abp Celestino Migliore
Nuncjusz Apostolski

Biskup nominat urodził się 13 kwietnia 1967 r. w Wołominie. Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach w diecezji warszawsko-praskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1992 z rąk bp. Kazmierza Romaniuka w Warszawie, jako pierwszy rocznik święcony dla diecezji warszawsko praskiej po jej utworzeniu 25 marca 1992 r.

Był wikariuszem w parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie na Marysinie Wawerskim, a w latach 1993-2005 wikariuszem parafii katedralnej. Następnie w latach 2005-2009 był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Od 26 sierpnia 2009 roku był proboszczem parafii katedralnej na warszawskiej Pradze.

W diecezji pełnił także funkcje: ceremoniarza katedralnego, był członkiem komisji: do spraw sztuki i budownictwa sakralnego, historycznej do zbadania zasobów IPN oraz rady duszpasterskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Solarczyk nowym biskupem w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.