Ksiądz nawoływał, by nie modlić się za prezydenta Adamowicza. Biskup nakłada na niego karę

Ksiądz nawoływał, by nie modlić się za prezydenta Adamowicza. Biskup nakłada na niego karę
(fot. youtube.com / diecezja.waw.pl / Twitter)
KAI / Natemat.pl / sz

Jest komunikat kurii warszawsko-praskiej. Ksiądz był już wcześniej znany ze swoich obraźliwych wypowiedzi. Nie jest to pierwsze upomnienie dla kapłana.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na Twitterze ukazał się bulwersujący wpis ks. Jacka Dunina-Borkowskiego z diecezji warszawsko-praskiej. Duchowny nawoływał w nim, aby nie modlić się za prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - który walczył w tym czasie o życie w gdańskim szpitalu. Kilka godzin wcześniej został on zraniony nożem podczas "Światełka do nieba" kończącego 27 finał WOŚP. Ksiądz porównał prezydenta Adamowicza do Heroda.

DEON.PL POLECAKs. Kachnowicz po ataku w Gdańsku: ten kraj stał się psychiatrykiem; politycy zrobili tu arenę swojej wojny<<

"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?" - czytaliśmy na Twitterze (wpis został usunięty).

Ksiądz nawoływał, by nie modlić się za prezydenta Adamowicza. Biskup nakłada na niego karę - zdjęcie w treści artykułu

Publicyści, internauci oraz wielu duchownych jednoznacznie skrytykowali wpis kapłana. Nie obyło się bez hejtu - wzburzeni użytkownicy Twittera zareagowali w ostrych słowach. Ksiądz był znany ze swoich ostrych i obraźliwych wypowiedzi już wcześniej.

Dziś kuria warszawsko-praska poinformowała w komunikacie z biura prasowego diecezji, że ks. Jacek Dunin-Borkowski otrzymał już kolejne upomnienie kanoniczne, co wiąże się tym razem z nałożeniem na niego kary. Nie podano jaki wymiar kary nałożono, ale prawdopodobnie będzie to kara suspensy czyli zawieszenie w czynnościach kapłańskich (całkowite lub częściowe).

Komunikat w sprawie wpisu księdza Dunin-Borkowskiego

14 stycznia 2019 roku

Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu.

Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym.

Dyrektor Biura Prasowego

Jakub Troszyński

Ksiądz Dunin-Borkowski usunął swój wpis, choć zarzeka się, zrobił to Twitter. Podtrzymuje jednak swoje zdanie i mówi o "wrogach Kościoła". Uważa również, że w swoich wpisach prezentuje sens i istotę chrześcijaństwa. Jak pokazuje decyzja biskupa, nie jest to prawdą.

Piotr Żyłka: tylko miłość nas uratuje, tylko dzięki niej zwyciężymy<<

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Ksiądz nawoływał, by nie modlić się za prezydenta Adamowicza. Biskup nakłada na niego karę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.