Ksiądz o kościele zniszczonym przez ISIS: to dzieło szatana

Ksiądz o kościele zniszczonym przez ISIS: to dzieło szatana
(fot. shutterstock.com / facebook.com)
3 lata temu
CNA / Michał Lewandowski

Ksiądz Luis Montes odwiedził kościół, który został spalony przez ISIS. Powiedział, że jest przekonany, że szatan jest źródłem tych ataków i trzeba modlić się za nawrócenie muzułmańskich ekstremistów.

"Tym, który stoi za tym wszystkim, jest diabeł. I za ISIS i za innymi grupami dżihadystów oraz tymi, którzy ich wspierają" - powiedział ksiądz w czasie odwiedzin zniszczonego kościoła św. Jerzego w Bartelli, na północy Iraku. Jego wizytę na miejscu opisuje Catholic News Agency.

Zdaniem duchownego, siły które atakują chrześcijan i palą ich kościoły, chcą w rzeczywistości zaatakować Chrystusa. Nie są jednak w stanie go skrzywdzić, więc atakują wiernych, miejsca kultu i pamięć o Nim.

>>"Zmiłuj się nad ISIS" - poruszająca modlitwa dziewczyny z Iraku

"To wstrząsające, kiedy widzi się takie święte miejsca, które zostały spalone i zniszczone. Brakuje słów, choć podobne rzeczy widziało się już na zdjęciach czy filmach. To mrozi krew w żyłach" - napisał ks. Montes na swoim Facebooku 24 marca.

Visita a Bartalla y Qaraqosh Ayer pude visitar las poblaciones de Bartalla y Qaraqosh tomadas por el Isis hace 2 años y...

Opublikowany przez P Luis Montes na 24 marca 2017

Kapłan zauważył, że kiedy patrzy na zniszczone mury, podłogi, rozbite figury, osmolone sufity, to widzi, jak wielka była nienawiść, która wywołała takie zniszczenia, a która wiąże się z odrzuceniem krzyża Chrystusa.

"Ta sama nienawiść, która atakuje kościoły, atakuje także żywe świątynie, jakimi są wszyscy chrześcijanie" - podkreślił ksiądz.

Jak zauważył ks. Montes, ISIS atakuje tych wszystkich, którzy nie myślą, tak jak oni, a chrześcijanie są prześladowani, ponieważ Chrystus był pierwszym prześladowanym. Dodał także, że widok zniszczonego kościoła rodzi smutek, ale i jednocześnie dumę, bo te prześladowania wynikają z przynależności do Zbawiciela: "Jezus powiedział nam, że jeśli takie rzeczy będą się działy, to mamy się radować, ponieważ w niebie czeka na nas wielka nagroda".

>>"Budujemy szpital. Przy granicy z ISIS" [WYWIAD]

Ksiądz Luis Montes odwiedził Bartellę i Qaraqosh na zaproszenie abpa Alberto Ortegi, nuncjusza apostolskiego w Iraku i Jordanii. Te dwa miasta, które od wielu lat były zamieszkane przez chrześcijan, zostały zajęte dwa lata temu przez oddziały ISIS i dopiero niedawno zostało oswobodzone.

Argentyński duchowny, który jest misjonarzem Instytutu Słowa Wcielonego mieszkającym w Iraku od pięciu lat, powiedział, że jeśli ktokolwiek wątpi w prześladowanie chrześcijan, powinien zobaczyć takie miasta jak te.

Jak stwierdził misjonarz, mimo ogromnego bólu, jaki sprawił mi widok zniszczonych kościołów, znalazł tam także łaskę: "było dla mnie wielką radością móc zabrać stamtąd kamień, kawałek okładki spalonego Mszału, fragment zniszczonego pociągu. To są symbole łaski, której udziela Bóg za bycie prześladowanymi w imię Chrystusa".

Tych którzy dokonują takich zbrodni, ks. Montes nazwał: "głupimi zwolennikami największego przegranego w historii".

"Diabeł hałasuje i chce zarazić strachem, ale to jest jego wielka porażka. Kiedy wydawało mu się, że zabił Syna Bożego, stracił swoją moc. Teraz, kiedy zło wydaje się zwyciężać, tak naprawdę najbardziej przegrywa" - wyjaśnił kapłan.

Ks. Montes wezwał także wiernych, by modlili się za tych, którzy podążają za diabłem, aby mogli się nawrócić i żyć.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz o kościele zniszczonym przez ISIS: to dzieło szatana
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ksiądz o kościele zniszczonym przez ISIS: to dzieło szatana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.