Ksiądz pobiegł w Tatra Trail ze świetnym wynikiem. "Uczy mnie to pokory, wyrabia dyscyplinę"

KAI / mł

Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, pomiędzy nimi - Starorobociański Wierch. Właśnie tędy biegła trasa górskiego wymagającego biegu Tatra Trail, w którym 42. miejsce (na tysiąc uczestników) zajął ks. Wojciech Pawłowski, na co dzień wikariusz radomskiej parafii Dobrego Pasterza.

W ostatnich trzech latach ks. Wojciech Pawłowski uczestniczył w biegowej pielgrzymce z Radomia do Częstochowy. Teraz wystartował w tatrzańskim biegu razem z zawodowcami, w tym mistrzami świata i z najlepszymi zawodnikami z Polski. Zawody ukończył na 42. miejscu. W biegu udział wzięło ponad tysiąc osób.

Bieganie wyrabia dyscyplinę

- Bieg ukończyłem na 42. miejscu, ale tu nie chodzi o wynik, ale wzięcie udziału w tych zawodach. Dziękuję Bogu za to, że obdarzył mnie pasją biegania. Uczy mnie to pokory, wyrabia dyscyplinę, również tę wewnętrzną – opowiada ks. Pawłowski.

Uczestnicy biegli przez popularne tatrzańskie doliny: Kościeliską i Chochołowską oraz ze stromym podejściem na Starorobociański Wierch o deniwelacji 1250 metrów (różnica wysokości pomiędzy najwyżej i najniżej położonym punktem na określonym terenie) i nachyleniem przekraczającym miejscami 40%. Duszpasterz zajął 42. miejsce z czasem 1:23:59.

Bieg Tatra Trail wpisuje się w cykl ośmiu biegów górskich tzw. Golden Mountains Trail. Jeden z nich odbywał się w polskich Tatrach. 17 sierpnia przeszły burze i ulewne desze, dlatego też główny bieg, został odwołany. Koło południa poprawiła się pogoda i zdecydowano o przeprowadzeniu zwodów na dystansie 15 kilometrów. Na starcie stanęło ponad tysiąc osób.

- To był niezwykły bieg, bo mieliśmy okazję pobiec z zawodowcami, w tym mistrzami świata i Polski. Można było przybić z nimi „piątkę” i wymienić kilka zdań. To był trudny bieg, wszędzie było pełno błota, ale wracam z niezwykłymi przeżyciami - mówi ksiądz.