Ksiądz porażony piorunem na Giewoncie czuje się lepiej. "Mam coraz więcej sił"

Ksiądz porażony piorunem na Giewoncie czuje się lepiej. "Mam coraz więcej sił"
(fot. twitter.com/BpIgnacyDec)
KAI / jb

Ksiądz Jerzy Kozłowski nadal przebywa w szpitalu, jeszcze w Zakopanem. Jak mówi w rozmowie z KAI czuje się coraz lepiej, choć w szpitalu pozostanie jeszcze kilka tygodni.

Ks. Jerzy jest wikariuszem parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie i kilka dni temu został porażony piorunem podczas tragicznej burzy w Tatrach.

- Czuję się coraz lepiej, było to widać podczas dzisiejszej zmiany opatrunku. Mam coraz więcej sił, oparzenia goją się. Od jutra będę w szpitalu w Polanicy-Zdroju. Podejrzewam, że nawet do miesiąca mogę zostać w szpitalu. Bardzo dużo osób mnie odwiedza, szczególnie przez pierwsze kilka dni, teraz już się uspokoiło i mam więcej czasu dla siebie. - mówił KAI ks. Kozłowski.

Kapłan opowiedział również, jak przebiegało samo wydarzenie.

- Byłem uderzony trzy razy piorunem. Czekałem w kolejce do zejścia, kiedy trafił mnie pierwszy piorun. Generalnie cały czas byłem na szczycie - relacjonował ks. Kozłowski, który w tych dramatycznych warunkach rozgrzeszał osoby zagrożone żywiołem.

>> Kapłan, który przeżył burzę na Giewoncie: myślałem, że jestem spalony. Prosiłem Boga, żeby mnie zabrał

Codziennie odwiedza go rodzina, znajomi, przyjaciele i księża z diecezji. 28 sierpnia w godzinach wieczornych w zakopiańskim szpitalu ks. Jerzego Kozłowskiego odwiedził bp Ignacy Dec.

- Bardzo się ucieszyłem, że zastałem go przy sprawowaniu Eucharystii z kapelanem szpitala w obecności jego mamy i innych chorych. Jego doświadczenie wyzwoliło w nas postawę braterstwa w doświadczanym cierpieniu i zmobilizowało do modlitwy. Odwiedziny ks. Jurka utwierdziły mnie, jak ważna jest nasza obecność przy tych, których dotknęło cierpienie. Wzruszyły mnie łzy radości z tego spotkania. Opuszczałem szpital z przekonaniem, że ludzie chorzy, cierpiący, budzą nas z letargu obojętności i przeciętności - mówił w rozmowie z KAI bp Ignacy Dec.

Ks. Jerzy Kozłowski święcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku w Świdnicy. Po święceniach pracował w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Potem w Wałbrzychu w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy, a obecnie jest wikariuszem w parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Ksiądz porażony piorunem na Giewoncie czuje się lepiej. "Mam coraz więcej sił"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.