Ksiądz przez 20 lat „źle” ochrzcił tysiące dzieci. Pomylił jedno słowo

Ksiądz przez 20 lat „źle” ochrzcił tysiące dzieci. Pomylił jedno słowo
Fot. depositphotos.com
rmf24.pl / tk

Ksiądz Andres Arango przez 20 lat nieprawidłowo ochrzcił tysiące dzieci. Pomylił jedno słowo i zamiast "ja ciebie chrzczę" mówił "my ciebie chrzcimy". Ksiądz odszedł z parafii w St. Gregory w Phoenix w USA po wyjściu na jaw sprawy.

Jak informuje rmf24.pl, „Ksiądz Andres Arango przez 20 lat ochrzcił tysiące osób w parafii St. Gregory w Phoenix. Niestety, za każdym razem popełniał błąd, który oznacza, że osobom tym nigdy nie został udzielony sakrament chrztu”.

Ksiądz pomylił jedno słowo

Kapłan przez lata wypowiadał formułę: "Chrzcimy was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego". Jak naucza Kościół Katolicki prawidłowe słowa to: "Chrzczę was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Pomyłkę księdza odkryto dopiero po 20 latach, a w tym czasie chrzest przyjęło tysiące parafian. Chrzty tych osób są nieważne.

DEON.PL POLECA

Ksiądz wyraża skruchę

„Zasmuca mnie fakt, że przez tyle lat mojej posługi jako duszpasterz używałem niewłaściwej formuły. Bardzo żałuję mojego błędy i tego, że dotknął on tylu osób" - taką informację zamieścił na stronie parafii ksiądz Arango.

„Diecezja uruchomiła specjalną stronę dla osób, które uważają, że ich chrzest jest nieważny. Według biskupa Thomasa Olmsteda ksiądz Arango nie popełnił błędu celowo” – informuje rmf24.pl.

Źródło: rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając

Bartoszewski. Zawsze na czas

Jak zmierzyć wielkość Profesora? Ciężko byłoby wymienić jego wszystkie honorowe tytuły, odznaczenia i nagrody. Uważał się za przyjaciela każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie i wyznanie. W czasie wojny był...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz przez 20 lat „źle” ochrzcił tysiące dzieci. Pomylił jedno słowo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.