Ksiądz Rafał odwiedza studentów w akademikach. "Chcą wyjaśniać swoje wątpliwości"

Ksiądz Rafał odwiedza studentów w akademikach. "Chcą wyjaśniać swoje wątpliwości"
(fot. facebook.com / depositphotos.com)
KAI / jb

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, duszpasterz akademicki odwiedza żaków studiujących na Collegium Polonicom w Słubicach i Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Kolęda w akademikach rozpoczęła się 13 stycznia.

Studentów odwiedza ks. Rafał Mocny, który jest odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie "Parakletos" w Słubicach. Spotkania, jak podkreśla duszpasterz, to okazja do rozmowy o Bogu, Kościele i duszpasterstwie.

Studenci sami podejmują rozmowy i chcą wyjaśniać swoje wątpliwości. Odwiedzam studentów w kampusie studenckim w Słubicach, ale również we Frankfurcie nad Odrą. Jest to okazja do bycia z nimi „na ich terenie” – wyjaśnia ks. Rafał Mocny.

– Zawsze towarzyszą mi członkowie Duszpasterstwa Akademickiego "Parakletos", którzy opowiadają o działalności duszpasterstwa i namawiają do przyłączenia się do nas. Nasza grupa bardzo ożywiła się w ostatnim czasie za sprawą wspólnego udziału w Europejskim Spotkaniu Taizé we Wrocławiu. Dzięki temu mamy bogatą ofertę duszpasterską dla studentów – dodaje.

Odwiedzani studenci reagowali najczęściej bardzo pozytywnie.

DEON.PL POLECA

– Kiedy ksiądz błogosławił moje mieszkanie, czułam wewnętrzny pokój i opiekę Boga – podkreśla Mirela Kreft, studentka prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ksiądz Rafał odwiedza studentów w akademikach. "Chcą wyjaśniać swoje wątpliwości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.