Ksiądz z osiedla po wizycie w Madonnie: Nie wyobrażam sobie, by ktoś zrobił podobną knajpę z wizerunkiem Mahometa

Ksiądz z osiedla po wizycie w Madonnie: Nie wyobrażam sobie, by ktoś zrobił podobną knajpę z wizerunkiem Mahometa
Fot. Ksiądz z osiedla / YouTube
Onet / TokTok / Ksiądz z osiedla / pk

Ks. Rafał Główczyński, znany jako "Ksiądz z Osiedla" jest postacią rozpoznawalną w polskim internecie. Słynie z nagrywania filmów w mediach społecznościowych i wypowiedzi na różne tematy. Duchowny niedawno odwiedził budzącą kontrowersje warszawską restaurację Madonna i w krótkich filmach na TikToku podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Restauracja, która budzi kontrowersje

Restauracja Madonna działa w Warszawie od jesieni 2023 roku i już od samego początku budzi sporo emocji. Wszystko za sprawą wystroju, który wielu katolików odbiera jako obrazoburczy i raniący uczucia religijne. W lokalu możemy na przykład zobaczyć wizerunki Matki Bożej z twarzą Rihanny albo portret Jezusa z twarzą Keanu Reevesa. Kontrowersje budzą również figurki Maryi, które w lokalu zostały użyte w charakterze rekwizytów.

@ksiadz_z_osiedla Nie polecam. #dc #d #fyp #f #ksiadzzosiedla #story #restauracja #ksiadz #maryja #wiara #q dźwięk oryginalny - Ksiądz z osiedla

Ks. Rafał Główczyński: Strasznie mnie to wkurza i boli

- Bardzo mnie boli, że ktoś wciągną wiarę, Maryję, w promowanie swojej restauracji. I uważam, że jest to głos wyrachowania, by właśnie w taki sposób zrobić szum, wciągnąć w to ludzi wierzących i w ten sposób się wypromować. I strasznie mnie wkurza i boli, że to się udało - mówi ks. Rafał Główczyński w swoim filmie.

W czasie swoich odwiedzin w restauracji, duchowny miał usłyszeć: "Żarcie średnie, drinki też. Gdyby nie ten cały szum, szybko by upadła, a na pewno by się nie wybiła" - informuje "Onet".

@ksiadz_z_osiedla Odpowiadanie użytkownikowi @zezazoz Zdecydowanie nie tyko o nazwę chodzi :/ #dc #d #fyp #f #Maryja #Jezus #ksiadz #ksiadzzosiedla What A Beautiful Name (Acoustic) - Hillsong Worship & Brooke Ligertwood

Ks. Rafał dodał, że nie wyobraża sobie, by ktoś stworzył taką restaurację na przykład z wizerunkami postaci związanych z Islamem.

- Maryja z twarzą Rihanny, Maryja w dziwnych pozach, Pan Jezus z burgerem zamiast serca. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś sobie pozwolił na zrobienie podobnej knajpy z wizerunkiem Mahometa - powiedział duchowny, cytowany przez "Onet".

Ks. Rafał Główczyński nie namawia do protestowania przed restauracją, ponieważ mogłoby to jeszcze bardziej pomóc jej zdobyć popularność.

- Dużo sensowniej jest podpisać petycję, która krąży po internecie, że wnętrze obraża uczucia religijne - powiedział ks. Rafał, cytowany przez "Onet". Duchowny dodał, że warto również modlić się za właścicieli i klientów restauracji.

DEON.PL POLECA

Źródło: Onet / TokTok / Ksiądz z osiedla / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Ksiądz z osiedla po wizycie w Madonnie: Nie wyobrażam sobie, by ktoś zrobił podobną knajpę z wizerunkiem Mahometa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.