Ciemna strona Meksyku. Gangsterzy zamordowali franciszkanina

Ciemna strona Meksyku. Gangsterzy zamordowali franciszkanina
(Fot. unsplash.com)
aciprensa.com / kb

Do tragedii doszło w Meksyku. W wyniku rywalizacji tamtejszych karteli stracił życie franciszkanin. To nie pierwsza sytuacja, gdy w Meksyku ginie katolicki duchowny.

Do morderstwa doszło w sobotę. Ksiądz Juan Antonio Orozco Alvarado w chwili tragedii wraz grupą świeckich osób znalazł w rejonie autostrady w granicach stanów Durango i Zacatecas. Wówczas rozpoczęła się tam strzelanina pomiędzy zwalczającymi się gangami.

W wyniku strzelaniny życie stracił wspominany franciszkanin, który był proboszczem w parafii Santa Lucía de la Sierra, w stanie Zacatecas.

Na razie nieznane są szczegóły całego zajścia, sprawę obecnie bada policja.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze morderstwo katolickiego księdza w Meksyku w ostatnich latach. W 2019 r. we wspólnocie Cristo Rey de la Paz w diecezji Matamoros zaatakowany nożem został ksiądz José Martín Guzmán Vega, który w wyniku tego ataku zmarł.

DEON.PL POLECA

 

W marcu bieżącego roku z rąk gangsterów stracił życie ksiądz Gumersindo Cortés z parafii Cristo Rey ze wspólnoty Mesa de López.

Źródło: aciprensa.com / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Ciemna strona Meksyku. Gangsterzy zamordowali franciszkanina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.