Książka papieża Franciszka w Arktykce? Niezwykły pomysł niepełnosprawnego działacza klimatycznego

Książka papieża Franciszka w Arktykce? Niezwykły pomysł niepełnosprawnego działacza klimatycznego
Fot. LandRoverMENA / Youtube
KAI / kb

Libański niepełnosprawny działacz ekologiczny Michael Haddad pragnie zanieść na Arktykę na początku przyszłego roku książkę Franciszka. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej oznajmiło 16 grudnia, że zamierza on złożyć w bunkrze z nasionami na Svalbardzie specjalne małe wydanie książki papieża „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary“ (Mk 4, 40) z jego przemówieniami i zdjęciami z działań z okresu pandemii.

Ojciec Święty osobiście pobłogosławił ten egzemplarz swojej książki. Książka ma wymiary 6 x 8 cm, aby zajmowała jak najmniej miejsca w bunkrze nasion.

DEON.PL POLECAMichael Haddad zaniesie książkę papieża na Arktykę

Od czasu wypadku na motorze wodnym w dzieciństwie 40-letni obecnie Haddad jest unieruchomiony od klatki piersiowej w dół i musi korzystać z wózka inwalidzkiego, ale może też poruszać się za pomocą wspomaganego egzoszkieletu. Jest on dziełem zespołu inżynierów, lekarzy i sponsorów. Mimo swej niepełnosprawności Libańczyk nie tylko działa na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych, ale także regularnie uczestniczy w zawodach sportowych.

W czerwcu br. spotkał się z papieżem w czasie audiencji ogólnej w Watykanie. „Gdy opowiedziałem mu swoją historię, położył mi rękę na głowie. Powiedziałem mu, że zamierzamy zanieść orędzie ludzkości na rzecz ziemi i środowiska naturalnego. Poprosił mnie, abym się modlił za niego, gdy będę na Biegunie Północnym” – wspominał Haddad swą rozmowę z Ojcem Świętym.

Informując o przyszłej wyprawie Libańczyka Stolica Apostolska zwróciła uwagę, że „dzięki temu po raz pierwszy orędzie papieża dotrze na Biegun Północny za sprawą ambasadora dobrej woli i stanie się jakby ziarnem nadziei, które pozostanie dla potomności w największym i najbezpieczniejszym miejscu na świecie, przeznaczonym do zachowania bioróżnorodności [naszej] planety”.

Michael Haddad jest zawodowym sportowcem i ambasadorem dobrej woli ONZ ds. ochrony środowiska. Na początku przyszłego roku planuje przejść 100 kilometrów, aby dojść do Bieguna Północnego. Zamierzał to zrobić już w ub.r., ale na przeszkodzie stanęła mu pandemia. “Przebycie 100 km do Bieguna to nie tylko przesłanie, ale także wkład do nauki. Pracuję z dużym zespołem naukowym, który uważa mnie za jedną z niewielu osób na świecie, zdolnych do zrobienia czegoś takiego w tych warunkach” – wyznał Haddad. Zaznaczył, że „w ten sposób wszystko, co planujemy dotychczas, teraz i po tej wyprawie, przyczyni się do badań naukowych, aby pomagać innym osobom przemierzać nowe systemy”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI (Joseph Ratzinger)

Książka zawiera zebrane wypowiedzi papieża Benedykta XVI o swoim „umiłowanym poprzedniku” Janie Pawle II. 

Zadziwia w lekturze tych tekstów nie tylko dogłębna znajomość tekstów oficjalnych Jana Pawła II (Czternaście encyklik), ale także ogromna przenikliwość...

Skomentuj artykuł

Książka papieża Franciszka w Arktykce? Niezwykły pomysł niepełnosprawnego działacza klimatycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.