Książki po wizycie Papieża już w sprzedaży

Książki po wizycie Papieża już w sprzedaży
(fot. Grzegorz Gałązka)
9 lat temu
KAI / pz

W kilka dni po wizycie papieża Benedykta XVI w Niemczech na półkach księgarskich tego kraju pojawiają się już książki poświęcone temu wydarzeniu: wydawnictwa albumowe i audiobooki. "Pracujemy w wielkim pośpiechu" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka wydawnictwa Herdera, Christine Weiss.

Już 6 października do księgarni trafi publikacja zatytułowana "Papież Benedykt w Niemczech". Książkę wydaje Herder we współpracy z lipskim Benno-Verlag. Autorem 100-stronicowej publikacji opisującej poszczególne etapy papieskiej wizyty jest ks. Hans Langendörfer, sekretarz generalny Konferencji Biskupów Niemieckich. Niemiecki jezuita był też koordynatorem tej wizyty.

Tom zawiera liczne materiały fotograficzne z wydarzeń, jak Msza św. na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, czy też - wieńcząca czterodniową wizytę - Eucharystia na lotnisku we Fryburgu Bryzgowijskim a także z wieczorne czuwanie z młodzieżą oraz inne spotkania z wiernymi oraz komentarze do papieskich przemówień.

Według ks. Langendörfera "program był bardzo intensywny i wielu z nas obawiało się, czy papieżowi Benedyktowi starczy sił. Ale okazało się, że obawy były płonne, gdyż z biegiem czasu można było zobaczyć, jak rosła w papieżu radość z tej wizyty, jak pogłębiało się uczucie bliskości gościa z mieszkańcami kraju-gospodarza - jego rodakami" - napisał we wstępie ks. Langendörfer.

Czterodniowej wizycie apostolskiej Benedykta XVI w Niemczech jest też poświęcona książka przygotowana przez wydawnictwo St. Ulrich. Watykański dziennikarz Michael Hesemann znajdował się w gronie osób, bezpośrednio obsługujących wizytę papieża, miał więc możliwość śledzenia wizyty Benedykta XVI z bliska. Według informacji wydawnictwa książka zawiera wszystkie kazania i przemówienia papieskie oraz komentarze do nich. Książka ma się ukazać w połowie października.

Zarówno Radio Watykańskie jak i niemieckie Domradio wydały podwójny audiobook, na którym umieszczono wszystkie kazania i przemówienia Benedykta XVI wygłoszone podczas pielgrzymki do Niemiec. Zainteresowanie tymi 18 tekstami, a także całą pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec jest wielkie, o czym świadczy przeciążenie portali społecznościowych informujących o niej.

Wizyta papieża w Niemczech była także oglądana i komentowana na facebooku. "Nasza strona na facebooku była w tych dniach bardzo często odwiedzana, otrzymaliśmy wiele komentarzy" - powiedziała Gunda Ostermann, szefowa redakcji katholisch.de. Według jej informacji, strona, na której internauci mogli się wymieniać opiniami o wizycie papieża, podobała się ponad 4,5 tysiącom odbiorców, a zainteresowanie nią nie maleje nawet w kilka dni po zakończeniu wizyty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Książki po wizycie Papieża już w sprzedaży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.