Księża pójdą do Łagiewnik przed Rokiem Wiary

Księża pójdą do Łagiewnik przed Rokiem Wiary
(fot. Pimke / wikipedia.pl)
8 lat temu
KAI / pz

Kard. Stanisław Dziwisz z okazji zbliżającego się Roku Wiary zaprosił księży archidiecezji krakowskiej do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Z tej okazji odbędzie się m.in. konferencja wprowadzająca w Rok Wiary.

- 11 października br. Ojciec Święty Benedykt XVI otworzy Rok Wiary, ogłoszony w Liście Apostolskim Porta fidei. Poprzez realizowane w tym Roku działania duszpasterskie Kościół pragnie ukazać piękno wiary, zaprosić do jej głębszego przeżywania i podejmowania odważnego świadectwa. Ten błogosławiony czas ma być naszą odpowiedzią na kryzys życia duchowego i religijnego - napisał kard. Stanisław Dziwisz do kapłanów z archidiecezji krakowskiej.

Do udziału w pielgrzymce metropolita krakowski zaprosił wszystkich kapłanów archidiecezji krakowskiej, zakonnych i diecezjalnych.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 10. Słowo wstępne do kapłanów wygłosi kard. Dziwisz, a następnie odbędzie się konferencja programowa wprowadzająca w Rok Wiary, w której udział weźmie bp Grzegorz Ryś. Następnie o godz. 12.30 rozpocznie się Msza święta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Księża pójdą do Łagiewnik przed Rokiem Wiary
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Księża pójdą do Łagiewnik przed Rokiem Wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.