Księża z Tarnobrzegu zorganizowali losowanie królików. Obrońcy zwierząt grzmią

Księża z Tarnobrzegu zorganizowali losowanie królików. Obrońcy zwierząt grzmią
Fot. Parafia pw. MBNP w Tarnobrzegu-Serbinowie / Odmień mi życie / Facebook / Depositphotos
Parafia pw. MBNP w Tarnobrzegu-Serbinowie / Odmień mi życie / Facebook / pk

Księża z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie zorganizowali dla najmłodszych nietypową atrakcję. W święto Trzech Króli wylosowali dla dzieci trzy króliki z szopki betlejemskiej. Pomysł duchownych spodobał się dzieciom, ale rozsierdził obrońców zwierząt.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach widać księdza, który stoi w kościele przodem do wiernych, a w wyciągniętych dłoniach trzyma królika.

DEON.PL POLECA
Księża z Tarnobrzegu zorganizowali losowanie królików. Dzieci zadowolone, obrońcy zwierząt grzmią

"Po zakończonej Mszy Świętej odbyło się niezwykłe losowanie, gdyż trzy żywe króliki, które znajdowały się w parafialnej szopce betlejemskiej, wzięły udział w tej atrakcji. Dzieci z pewnością były oczarowane obecnością małych królików, a cała wspólnota mogła razem się cieszyć tą nietypową chwilą, która zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników" - czytamy na stronie parafii.

Losowanie królików nie spodobało się jednak obrońcom praw zwierząt, którzy bardzo surowo skrytykowali księży z Tarnobrzegu.

"Można upaść, ale żeby tak nisko? Edukacja, doktorat jednak nie udowadnia inteligencji, przynajmniej nie we wszystkich dziedzinach, jak to się nie raz wielu ludziom wydaje… I żeby nie było, nie chodzi o dzisiejszą sytuację Kościoła, chodzi o żywe stworzenia narażone na wielki stres" - napisali na Facebooku prowadzący profil "Odmień mi życie".

Swoje "trzy grosze" dodali również prowadzący facebookowy profil "Gryzonie do adopcji - Tarnobrzeg".

"Szczerze, jesteśmy w szoku" - napisali.

DEON.PL POLECA

Źródło: Parafia pw. MBNP w Tarnobrzegu-Serbinowie / Odmień mi życie / Facebook / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Księża z Tarnobrzegu zorganizowali losowanie królików. Obrońcy zwierząt grzmią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.