Księża zaśpiewają w słynnej sali Mozarta. W tle szczytny cel

Księża zaśpiewają w słynnej sali Mozarta. W tle szczytny cel
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

W Sali Mozarta wiedeńskiego Domu Koncertowego (Konzerthaus) czterej księża z różnych stron świata zaśpiewają 1 czerwca na rzecz budowy szpitala w Mozambiku.

W koncercie zatytułowanym „Gott-sei-Dank” (Bogu niech będą dzięki) wystąpią: urodzony w Indiach franciszkanin Manuel Sandesh, o. Stephen Egwu z Nigerii, pochodzący z Rumunii ks. Jerome Ambarusi i Filipińczyk ks. Marcelo Sahulga. Kierownictwo muzyczne objął Elias Stejskal z Papieskich Dzieł Misyjnych „missio”, które w tym roku obchodzą 100-lecie istnienia. Wszystkie bilety są już wyprzedane. Według „missio” wszyscy księża pracują w diecezjach austriackich, są wspaniałymi śpiewakami, a trzej z nich są poza tym kompozytorami,

Dzieła Misyjne podały również, iż najbardziej znany z tego grona 42-letni gitarzysta i piosenkarz o. Manuel Sandesh, który od dawna cieszy się sławą w mediach i na YouTube jako „rapujący zakonnik” a także śpiewający austriackie pieśni ludowe i kościelne w nowych opracowaniach.

Do zorganizowania koncertu czterech duchownych krajowy dyrektor austriackiej „missio” o. Karl Wallner, cysters z opactwa Hailigenkreuz koło Wiednia, oparł się na doświadczeniach światowego sukcesu, jaki odniosła płyta CD „Chant-Music for Paradise” nagrana w 2008 roku przez jego współbraci zakonnych z tego klasztoru.

DEON.PL POLECA

Tytuł koncertu, na który już dawno sprzedano wszystkie bilety, odnosi się do ustania pandemii koronawirusa. Imprezę planowano początkwowo na listopad 2021, ale uniemożliwił ją ogłoszony wówczas lockdown. O. Wallner podkreślił, że będzie ona również wyrazem podziękowania za 100 lat działalności Papieskich Dzieł Misyjnych i za to, że „mimo wielu scenariuszy zagrożeń i wojen na świecie, nadzieja płynąca z naszej chrześcijańskiej wiary nadal nas niesie i umacnia”.

Wspierana przez dochód z koncertu budowa zpitala św. Karola Boromeusza – projektu na dużą skalę, który będzie obejmował oddziały dziecięcy i położniczy, okulistyczne i stomatologiczne, kilka sal operacyjnych i aptekę – ma na celu zapewnienie opieki zdrowotnej w jednym z najbiedniejszych regionów Mozambiku.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Księża zaśpiewają w słynnej sali Mozarta. W tle szczytny cel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.