Kuba: odwołano krajowe spotkanie młodzieży

Kuba: odwołano krajowe spotkanie młodzieży
(fot. depositphotos.com)
KAI / df

Kubańska Konferencja Episkopatu odwołała pierwsze w historii spotkanie młodzieży na poziomie krajowym, które miało się odbyć w dniach od 1 do 4 sierpnia w Santiago de Cuba. Zamiast tego odbędą się spotkania na poziomie każdej diecezji.

Abp Dionisio García Ibáñez przekazał, że decyzja spowodowana jest pogłębiającym się kryzysem gospodarczym, który coraz bardziej pogrąża Kubę. W ostatnich miesiącach sytuacja znacznie się pogorszyła. Rosną ceny, brakuje wielu produktów, ograniczony jest dostęp do usług, szczególnie w zakresie transportu - to wszystko czyni praktycznie niemożliwą realizację wydarzenia, w takiej formie, w jakiej zostało przygotowane.

DEON.PL POLECATa decyzja - jak mówi abp Ibáñez - sprawiła organizatorom i uczestnikom wiele bólu, ponieważ spotkanie było zapowiadane w całym kraju od ubiegłego roku. Miało stanowić kontynuację doświadczenia Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Spotkanie będzie przeżywane w inny sposób niż planowano, ale nie powinno to powtrzymać entuzjazmu i zapału, wręcz przeciwnie, potrzeba go jeszcze więcej, aby zmierzyć się z nieoczekiwanymi wyzwaniami oraz odkryć, że najważniejsze pozostaje osiągnięcie ostatecznego celu. "Krajowy dzień młodzieży powinien być postrzegany nie jako wydarzenie samo w sobie, ale jako etap w drodze" - piszą kubańscy biskupi.                                 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kuba: odwołano krajowe spotkanie młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.