Lech Dorobczyński OFM: a co jeśli atakują nas z powodu nieewangelicznej postawy?

Lech Dorobczyński OFM: a co jeśli atakują nas z powodu nieewangelicznej postawy?
(fot. facebook.com)
facebook.com / jb

"Jakość Kościoła zależy nie tylko od jakości życia biskupów, księży, sióstr i braci zakonnych. Jakość Kościoła zależy również od jakości Twojego życia" - napisał na Facebooku.

Przeczytaj cały wpis:

"Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch Boży na was spoczywa" (1P 4,14) - ten werset śpiewamy dziś przed Ewangelią.

Niektórzy chrześcijanie twierdzą, że obecne demonstracje są atakiem na Kościół.

Żeby było jasne: także mnie krew jasna zalewa, kiedy widzę ordynarne hasła wypisane na kościołach, sprofanowane kapliczki, wulgarne transparenty na figurach Świętych!

Tylko pytanie, Drodzy Chrześcijanie: czy te ataki na nas w naszym kraju są z tego powodu, że żyjemy Ewangelią, czy może dlatego, że od niej odeszliśmy...?

DEON.PL POLECA

 

Jeśli nam złorzeczą z powodu naszego życia Ewangelią, to - św. Piotr nas uspokaja - Duch Boży na nas spoczywa. Wtedy możemy spokojnie odetchnąć, bo "jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" (Rz 8,31).

Ale co, jeśli nas atakują z powodu naszej nieewangelicznej postawy...?

Mimo że na początku zadałem pytanie o ogół (Kościół), to tak naprawdę chodzi o to, by każdy w sobie poszukał odpowiedzi na te pytania.

Bo jakość Kościoła zależy nie tylko od jakości życia biskupów, księży, sióstr i braci zakonnych. Jakość Kościoła zależy również od jakości Twojego życia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Skomentuj artykuł

Lech Dorobczyński OFM: a co jeśli atakują nas z powodu nieewangelicznej postawy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.