List Prowincjała o. Jakuba Kołacza o ks. Skardze

List Prowincjała o. Jakuba Kołacza o ks. Skardze
(fot. o. Jakub Kołacz SJ / jezuici.pl)
o. Jakub Kołacz SJ

Drodzy Współbracia.

Przed paru dniami - 23 października br. - w mojej obecności Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, podpisał Edykt, w którym zwrócił się do wszystkich wiernych Kościoła krakowskiego o przekazanie do Kurii wszelkich dokumentów mających jakikolwiek związek lub dotyczących ks. Piotra Skargi SJ. Pismo to przedstawia też zwięzłą historię naszych starań, jakie na przestrzeni kilku ostatnich lat podjęliśmy w celu rozpoczęcia procesu, którego celem ma być wyniesienie na ołtarze naszego słynnego Współbrata.

Edykt Księdza Kardynała podsumowuje wszystkie te wysiłki i jest pierwszym formalnym krokiem zmierzającym do otwarcia procesu beatyfikacyjnego. Pierwsza, uroczysta sesja będzie miała miejsce 8 grudnia 2014 roku w Domu Biskupów krakowskich. Wszystko to było możliwe dzięki wspomnianym naszym wysiłkom, które 10 października br. otrzymały formalną akceptację i zatwierdzenie watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Od tej chwili Ojcu Piotrowi Skardze SJ przysługuje tytuł "Sługi Bożego".

Wyrażając Bogu wdzięczność za ten dar, proszę, abyśmy poinformowali o tym naszych wiernych i przyjaciół oraz abyśmy zintensyfikowali nasze modlitwy w intencji beatyfikacji. Niech Ojciec Skarga, wybitny kaznodzieja i patriota, stanie się też naszym patronem i orędownikiem, a jak za życia inspirował wielu do służby Bogu, tak niech i teraz wskazuje nam drogę jeszcze większej doskonałości.

DEON.PL POLECA

AMDG

Jakub Kołacz SJ, prowincjał

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

List Prowincjała o. Jakuba Kołacza o ks. Skardze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.