Łódź: 70 tys. zł za strusie pisanki

Łódź: 70 tys. zł za strusie pisanki
(fot. L. Marie / flickr.com / CC BY 2.0)
8 lat temu
KAI / mh

Pisanka wykonana przez Małgorzatę Musierowicz poszła za 5300 złotych. O 200 złotych mniej wylicytowany został obraz Kariny Sławińskiej - "Maki". Wszystkie eksponaty sprzedane w ramach akcji "Malowane Nadzieją" przyniosły w sumie 70 tysięcy zł.

Dzięki hojności uczestników aukcji 15-letnia Gaja - dziewczyna, która urodziła się bez dwóch rąk i z jedną nogą, będzie miała nową protezę, która pozwoli jej na większą samodzielność. Dofinansowane zostaną także wyjazdy wakacyjne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

"Super. Nie spodziewałem się, że uda się tyle zebrać. Dzięki temu uda się zarówno pomóc Gai, jak i dofinansować wyjazdy wakacyjne dla niepełnosprawnych" - komentował na gorąco w hotelu andel's organizator akcji ks. Piotr Kosmala, diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych. Jego zdaniem 70 tysięcy to naprawdę dużo, gdyż w ubiegłym roku udało się zebrać 53 tysiące. "Jak na sytuację kryzysową, to wynik jest doskonały" - podsumował ks. Kosmala.

Najwyższą cenę osiągnęła pisanka przygotowana w tym roku po raz pierwszy przez Małgorzatę Musierowicz. Dzieło znanej pisarki i ilustratorki sprzedano za 5.300 zł.

Wyjątkowa była licytacja obrazu Kariny Sławińskiej "Maki". Jej temperaturę podgrzał jeden z chętnych, który licytował przez telefon. Jednak na poziomie 5 tysięcy zł zrezygnował i został przebity przez jedną z osób obecnych na sali. Ostatecznie "Maki" zostały sprzedane za 5.100 zł.

Aukcja "Malowanie Nadzieją" została zorganizowana po raz 12. przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łódź: 70 tys. zł za strusie pisanki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.