Łódź: ingres metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia 4 listopada

Łódź: ingres metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia 4 listopada
(fot. BP KEP)
3 lata temu
PAP / kw

W sobotę 4 listopada o godz. 11, w liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza - patrona chrzcielnego świętego Jana Pawła II, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej - poinformowała Archidiecezja Łódzka.

W uroczystościach objęcia przez bp. Rysia obowiązków pasterza łódzkiego Kościoła ma wziąć udział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

"Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego" - ogłosili w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej kurii Administrator Archidiecezji Łódzkiej bp Marek Marczak i Wikariusz Generalny bp Ireneusz Pękalski.

O wyznaczonej dacie ingresu informują wiernych księża podczas niedzielnych mszy św. w kościołach i kaplicach łódzkiej diecezji.

Kuria utworzyła również specjalne wydarzenie na Facebooku informujące o ingresie i zachęcające do uczestniczenia w uroczystościach. "W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem zachęcamy wszystkich Facebookowiczów do dołączania do oficjalnego wydarzenia utworzonego przez fanpage Archidiecezji Łódzkiej. Dołączajmy, udostępniajmy i pokażmy jak ważne są dla nas wydarzenia w naszej Archidiecezji" - napisano na jej stronie internetowej.

Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś został mianowany na nowego metropolitę łódzkiego przez papieża Franciszka. Decyzję ogłoszono 14 września. W Łodzi zastąpi on abp. Marka Jędraszewskiego, który w styczniu został mianowany metropolitą krakowskim. Od tamtej pory metropolią łódzką kierował administrator diecezji bp Marczak.

Nowy metropolita łódzki ma 53 lata. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego w Katedrze wawelskiej. Biskupem jest od 2011 r., a motto jego posługi to "Virtus in infirmitate" - "Moc w słabości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün
14,92 zł
19,90 zł

Od nas zależy, czy poprawiamy jakość naszych myśli
Św. Jan Kasjan

Każdy z nas tworzy autosugestie. Są to nieustannie obecne w naszej głowie słowa, które wpływają na to, co myślimy, jak się czujemy, jakie...

Skomentuj artykuł

Łódź: ingres metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia 4 listopada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.