Łowicz: Droga Krzyżowa w intencji ofiar pedofilii

Łowicz: Droga Krzyżowa w intencji ofiar pedofilii
(fot. youtube.com)
KAI / kk

Z udziałem biskupów, prezbitrów i alumnów diecezji łowickiej w czwartek 2 marca w bazylice katedralnej w Łowiczu odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar pedofilii. Modlitwa odbyła się w ramach obchodzonego dziś w diecezji łowickiej Dnia Modlitwy i Pokuty za ofiary wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował duchowny diecezji łowickiej ks. Paweł Kozakowski. Odczytywali je natomiast wybrani kapłani posługujący w różnych częściach diecezji.

Rozważaniu stacji Drogi Krzyżowej towarzyszyła adoracja ustawionych na ołtarzu relikwii Krzyża Świętego.

W słowie do kapłanów biskup łowicki Andrzej F. Dziuba zwrócił uwagę, że wypowiadane przez duchownych w Środę popielcową słowa "Nawracajcie się..." muszą być adresowane również do tych, którzy je wypowiadają. - Może najpierw powinniśmy usłyszeć te słowa i przyjąć do serca, aby stały się one bardziej owocne dla tych, którzy je słyszeli z naszych ust - powiedział biskup.

Na zakończenie nabożeństwa bp Dziuba udzielił zgromadzonym błogosławieństwa relikwiami drzewa Krzyża.

Dzień Modlitw i Pokuty za ofiary molestowania seksualnego małoletnich ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski i obchodzony jest w większości diecezji 3 marca. Apel o ustanowienie takiego dnia wystosował do poszczególnych episkopatów papież Franciszek we wrześniu 2016 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łowicz: Droga Krzyżowa w intencji ofiar pedofilii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.