Lwów: peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Lwów: peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy
(fot. Wikimedia Commons)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Do Lwowa przybyła kopia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W uroczystym powitaniu przed świątynią Matki Bożej Śnieżnej uczestniczyli przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, ormiańskiego i prawosławnego oraz wierni różnych obrządków i wyznań. Wydarzenie to rozpoczęło ekumeniczną peregrynację obrazu po kościołach katedralnych Lwowa.

Kopia obrazu Matki Bożej została poświęcona w Rzymie, w kościele św. Alfonsa Liguoriego, gdzie znajduje się jego oryginał. Otrzymała także szczególne błogosławieństwo Papieża Franciszka. Uroczystość przywitania, połączona z nabożeństwem ekumenicznym, była wymownym znakiem miłości i szacunku do Bogurodzicy Maryi, która czczona jest zarówno w Kościele zachodnim, jak i w Kościołach tradycji wschodniej. W łączności z Ojcem Świętym pasterze Kościoła i wierni modlili się o jedność chrześcijan oraz o pokój i ład społeczny na Ukrainie.

Wikariusz generalny archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego ks. Pawliczek który reprezentował wspólnotę Kościoła rzymskokatolickiego, widzi w peregrynacji okazję do umacniania jedności w Kościele i w narodzie ukraińskim. - Dzieci przychodzą do matki wtedy, kiedy jest im ciężko - powiedział ks. Józef Pawliczek. - W tej chwili na Ukrainie jest nam bardzo ciężko. Giną synowie, córki, mężowie i żony. Dlatego z pełnym zaufaniem zwracamy się do Matki Bożej o Jej pomoc i opiekę. A modlitwa jest zawsze najskuteczniejszą drogą do pojednania między ludźmi - dodał duchowny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lwów: peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.